22:04 2020 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0964
 • RUB72.1052
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (174)
  36

  Pagrindinė Didžiosios Britanijos ir ES susitarimo problema ― vadinamasis "apsaugos mechanizmas"

  VILNIUS, rugpjūčio 22 — Sputnik. Yra variantų, kaip išspręsti klausimą dėl Airijos sienų po Britanijos pasitraukimo iš ES, sakė Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas, ragindamas kolegas Europoje "tiesiog tai padaryti", praneša RIA Novosti autorė Marija Tabak.

  JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  Šiuo metu padėtis dėl "Brexit" yra aklavietėje: JK turėtų pasitraukti iš ES iki spalio 31 dienos, šalies Parlamentas priešinasi dabartiniam susitarimui su ES, tačiau yra kategoriškai nusistatęs dėl "Brexit" be susitarimo. ES atsisako atnaujinti derybas ir peržiūrėti susitarimą.

  Vadinamasis "apsaugos mechanizmas" ["backstop", siekiant išvengti atskirties tarp Airijos ir Šiaurės Airijos — Sputnik] — tai pagrindinė Britanijos ir ES susitarimo problema. Pagal dabartinį dokumentą, jei nebus nustatyta alternatyvių susitarimų po 2022 metų gruodžio mėnesio, "apsaugos mechanizmas" įsigalios ir numatys išsaugoti daugelį ES taisyklių Šiaurės Airijoje. Šitai, savo ruožtu, gali lemti muitinės patikrinimų Šiaurės Airijos ir likusios Jungtinės Karalystės pasienyje būtinybę, o tai, Jungtinės Karalystės valdžios institucijų nuomone, kelia grėsmę šalies teritoriniam vientisumui.

  "Be abejo, noriu susitarimo ir manau, kad galime užtikrinti šį susitarimą", — po derybų su Prancūzijos prezidentu Emanueliu Makronu Paryžiuje sakė Džonsonas, pažymėdamas, kad norint išspręsti "apsaugos mechanizmo" klausimą reikia kūrybiško požiūrio. "Jokiais būdais Airijos pasienyje nebus atliekami patikrinimai... Yra būdų bendrai rinkai apsaugoti ir tuo pačiu suteikti Britanijai galimybę išeiti normaliai", — pabrėžė Džonsonas.

  Akcija prieš Brexit Londone, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Джастин Гриффитс-Уилльямс

  Jis nesigilino į įvairių variantų detales ir atkreipė dėmesį tik į tai, kad išankstinė elektroninė registracija gali būti būdas išvengti pasienio kontrolės Airijos saloje.

  Džonsonas prisipažino, kad jį padrąsino žodžiai, kuriuos vakar pasakė Vokietijos kanclerė Angela Merkel. Ji pakvietė Britaniją pateikti alternatyvius "apsauginius mechanizmus" per 30 dienų. "Man patinka toks požiūris: "tai galima padaryti". Įgyvendinkime "Brexit" pagrįstai ir pragmatiškai", — sakė Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas.

  Jis taip pat pabrėžė, kad Prancūzija buvo ir liks svarbiausia Didžiosios Britanijos partnerė. "Kad ir kas nutiktų su "Brexit", mūsų bendras tikslas yra sustiprinti mūsų ekonominę sąveiką", — teigė Džonsonas, pažymėdamas, kad Londonas išlieka viena pagrindinių "prancūzų sostinių" pasaulyje.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (174)

  Dar šia tema

  Boriso Džonsono laukia "pažeminimas" ginče su Putinu
  Politologas įvertino Džonsono galimybes primesti ES savo "Brexit" sąlygas
  Makronas: ES ruošiasi visiems "Brexit" scenarijams
  Tegai:
  Didžioji Britanija, Airija, Brexit, Borisas Džonsonas

  Svarbiausios temos