15:40 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  50

  Rusijos URM atstovė atkreipė dėmesį į tai, kad Vakarų valstybės šiais dviem atvejais skirtingai interpretuoja žmonių teisę apsispręsti

  VILNIUS, rugpjūčio 23 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova palygino pranešimus apie JAV planus pirkti Grenlandiją iš Danijos su Krymo grąžinimu, praneša RIA Novosti.

  Diplomatė atkreipė dėmesį į tai, kad Vakarų valstybės šiais dviem atvejais skirtingai interpretuoja žmonių teisę apsispręsti.

  Kaip pavyzdį ji pateikė Danijos karališkosios šeimos poziciją, kad salos likimą turėtų nuspręsti jos gyventojai.

  "Aš negaliu suprasti, kodėl 2014 metais Vakarų šalims ši koncepcija atrodė neteisinga?" — pažymėjo Zacharova kanalo "Rossija 1" laidos "60 minučių" transliacijos metu.

  Anksčiau žiniasklaida pranešė, kad Trampas galbūt svarsto galimybę įsigyti Grenlandiją, kuri yra Danijos dalis, turinti plačias autonomines teises. Vėliau JAV prezidentas žurnalistams patvirtino, kad yra "strategiškai" suinteresuotas nupirkti salą iš Danijos.

  Savo ruožtu Grenlandija teigė, kad sala neparduodama. Danija išreiškė viltį, kad Trampas juokavo, o pardavimo idėja laikoma absurdu.

  Po to JAV prezidentas atidėjo susitikimą su Danijos ministre pirmininke Mette Frederiksen.

  Kremlius Amerikos lyderio planus pirkti salą pavadino "tarptautiniu apsipirkimu". Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas taip pat teigė, kad Maskva neketina kištis į Vašingtono ir Kopenhagos santykius.

  Krymas tapo Rusijos regionu po jame 2014 metų kovo mėnesį surengto referendumo, kuriame 96,77 proc. Krymo rinkėjų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų balsavo už prisijungimą prie Rusijos. Krymo valdžia surengė referendumą po Ukrainoje 2014 metų vasario mėnesį įvykusio perversmo.

  Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Anot Rusijos prezidento, Krymo klausimas yra "visiškai uždarytas".

  Dar šia tema

  Rusijos deputatas pakomentavo šalies sugrįžimo į G8 galimybę
  Į Krymą su kultūros misija atvyks delegacija iš Italijos
  Trampas Twitter'yje pasidalino koliažu su "Trump Tower" dangoraižiu Grenlandijoje
  Ekspertas: JAV reikia Grenlandijos, kad galėtų priartėti prie Rusijos
  Danijos premjerė Trampo planus įsigyti Grenlandiją laiko pokštu
  Tegai:
  sala, Danija, Donaldas Trampas, JAV, Krymas, Rusija, Marija Zacharova

  Svarbiausios temos