21:52 2020 Liepos 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  37

  Ekspertė mano, kad greičiausiai tai buvo tik nevykęs pokštas, o ne bandymas įžeisti Makroną

  VILNIUS, rugpjūčio 23 — Sputnik. Didžiosios Britanijos ministro pirmininko Boriso Džonsono, padėjusio koją ant stalo derybų su Prancūzijos prezidentu Emanueliu Makronu metu, veiksmai paliks rimtą žymę ministro pirmininko ir taip nestandartiniame įvaizdyje, jo lygio politikui nederėjo taip elgtis, net jei tai buvo pokštas, cituoja šiuolaikinio etiketo ir verslo protokolo ekspertės, edukacinio projekto "Pro. Etiketas" įkūrėjos Tatjanos Baranovos žodžius RIA Novosti.

  Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas užkėlė koją ant kavos staliuko Eliziejaus rūmuose. Internete paskelbtame vaizdo įraše matyti, kaip politikai sėdi vienas priešais kitą, o tarp jų yra žemas staliukas. Džonsonas švelniai trinktelėjo per stalą, o po to Prancūzijos prezidentas taip pat su šypsena trinktelėjo per stalą ir kažką pasakė.

  Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas atsakydamas pakėlė koją, palietė padu stalo kraštą ir nedelsdamas patraukė koją. Politikai ir toliau juokėsi. Tada Džonsonas su šypsena pakėlė ranką, žvelgdamas į žurnalistus, po ko politikai tęsė pokalbį.

  "Žinoma, tai prieštarauja įprastoms verslo etiketo ir visuomenės elgesio taisyklėms... Tačiau vaizdo įraše matosi, kad greičiausiai tai yra nevykęs pokštas, kad tai nebuvo ketinimas įžeisti kolegą", — sakė Baranova.

  Tačiau pasak jos, žmonės, kurie užsiima visuomenei svarbia veikla, visada yra stebimi. Ir tas momentas, kai jis iškėlė koją, žinoma, išliks ir paliks gana rimtą žymę jo įvaizdyje, kuris, tiesą sakant, ir taip yra šiek tiek nestandartinis. Jos manymu, Džonsonas trumpam užkėlė koją, bet, remiantis nuotrauka, atrodo, kad jis taip sėdėjo visą amžinybę.

  Kaip pažymėjo televizijos kanalas "Sky News", atidžiai žiūrint vaizdo įrašą tampa aišku, kad ekscentriškas Džonsono gestas buvo abipusio pokšto rezultatas. Matyt, pats Makronas davė užuominą svečiui, kad toks žemas stalas gali būti kaip mažas suolelis kojoms, o Džonsonas pademonstravo, kad tokio naudojimo galimybė tikrai egzistuoja.

  Pasak Baranovos, net jei Džonsono poelgis iš tikrųjų buvo Prancūzijos prezidento pokšto rezultatas, premjerui nederėjo užkelti kojos ant stalo.

  Akcija prieš Brexit Londone, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Джастин Гриффитс-Уилльямс

  "Jo lygio politikams, kurie pasirodo pasaulio arenoje, be abejo, nederėtų to daryti. Jis turėtų būti santūresnis. Tiesą sakant, Džonsonas žino ir yra susipažinęs su visomis taisyklėmis, etiketu ir geromis manieromis. Jis turi puikų išsilavinimą ir puikią praeitį, tai nėra neišmanymas, greičiausiai, tai tiesiog nevykęs pokštas, ir jis tiesiog nepagalvojo, kad visur yra kameros. Ne visai gražiai išėjo, nors iš esmės nereikėjo šitaip juokauti", — patikslino ekspertė.

  Baranova taip pat pridūrė, kad vertindami Boriso Džonsono veiksmus galime pasakyti, kad jis yra impulsyvus ir veržlus žmogus, kurio manieros dažnai lyginamos su JAV prezidento Donaldo Trampo elgesiu. Taip pat, pasak jos, Džonsonas turi įprotį sėdėti verslo susitikimuose plačiai praskiestomis kojomis, kas kalba apie jo laisvą šeimininkišką elgesį, tačiau ši pozicija per daug laisva verslo etiketui, padarė išvadą ekspertė.

  Dar šia tema

  Boriso Džonsono laukia "pažeminimas" ginče su Putinu
  Trampas su Džonsonu aptarė "Brexit"
  Zelenskis pakomentavo Rusijos grįžimo į G8 galimybę
  Tegai:
  pokštas, susitikimas, Emanuelis Makronas, Borisas Džonsonas

  Svarbiausios temos