21:58 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  26

  Ukrainos saugumo tarybos agentas buvo infiltruotas į respubliką mainų kaliniais metu, kad vykdytų diversinę ir žvalgybinę veiklą, pranešė LLR

  VILNIUS, rugpjūčio 23 — Sputnik. Ukrainos saugumo tarybos (SBU) agentas, sulaikytas nepripažintoje Luhansko Liaudies Respublikoje (LLR), turėjo likviduoti keletą LLR Liaudies milicijos pareigūnų, pranešė RIA Novosti LLR Vastybės saugumo ministerijos spaudos tarnyba.

  Anksčiau LLR Vastybės saugumo ministerija paskelbė, kad sulaikytas Ukrainos saugumo tarybos agentas Jegoras Getmanas, kuris buvo infiltruotas į respubliką mainų kaliniais metu, kad vykdytų diversinę ir žvalgybinę veiklą.

  "SBU agentas turėjo užtikrinti Ukrainos diversinės ir žvalgybos grupės praėjimą, pašalindamas LLR Liaudies milicijos karius", — pranešė LLR Vastybės saugumo ministerijos spaudos tarnyba.

  Anot ministerijos, vykdydamas Ukrainos saugumo tarybos užduotis, Getmanas turėjo užtikrinti netrukdomą Ukrainos diversinės ir žvalgybos grupės patekimą į LLR teritoriją ir prireikus pašalinti LLR Liaudies milicijos pareigūnus.

  LLR Vastybės saugumo ministerijos spaudos tarnyba patikslino, jog SBU agentas nespėjęs atlikti užduoties buvo sulaikytas LLR Vastybės saugumo ministerijos pareigūnų.

  2014 metų balandžio mėnesį Ukrainos valdžia pradėjo karinę operaciją prieš nepripažintas Luhansko ir Donecko Liaudies Respublikas, kurios paskelbė nepriklausomybę po perversmo Ukrainoje 2014 metų vasario mėnesį. Naujausiais JT duomenimis, konflikto aukomis tapo apie 13 tūkst. žmonių.

  Kijevas ne kartą apkaltino Maskvą kišimusi į Ukrainos reikalus, visų pirma nepripažintų DLR ir LLR palaikymu.

  Rusija neigia kaltinimus ir vadina juos nepriimtinais. Maskva ne kartą pareiškė, kad nėra vidinio Ukrainos konflikto šalis ir yra suinteresuota, kad Kijevas įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

  Dar šia tema

  Ukrainos kariai netyčia sunaikino savo pajėgų pozicijas Donbase
  DLR: trys Ukrainos kariai nuskendo NATO instruktorių akivaizdoje
  Girti Ukrainos kariai Donbase sumušė vadą dėl premijos
  Girtas Ukrainos kariuomenės padalinio vadas sušaudė savo kareivius Donbase
  Putinas ir Zelenskis telefonu aptarė situaciją Donbase
  DLR: Ukrainos snaiperiams buvo leista šaudyti į civilius gyventojus
  Tegai:
  Ukrainos saugumo tarnyba (SBU), Ukraina, Luhansko liaudies respublika

  Svarbiausios temos