23:08 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  17

  Pasak advokato, jis rugpjūčio 27 dieną ketina dar kartą susitikti su Višinskiu ir išsiaiškinti jo poziciją dėl mainų

  VILNIUS, rugpjūčio 23 — Sputnik. Portalo "RIA Novosti Ukraina" vadovas Kirilas Višinskis nerašė pareiškimų dėl galimų sulaikytų asmenų mainų tarp Rusijos ir Ukrainos, gynyba planuoja išsiaiškinti jo poziciją šiuo klausimu rugpjūčio 27 dieną, cituoja advokato Andrejaus Domanskio žodžius RIA Novosti.

  "Kirilas Višinskis nerašė jokių prašymų dėl mainų", — teigė advokatas.

  Jis paaiškino, kad "gynyba nedalyvavo jokiuose derybų procesuose".

  "Iš savo pusės mes nepripažįstame kaltinimų. Suprantu, jog Ukrainai yra nepaprastai svarbu, kad Višinskis pripažintų savo kaltę ir kad teisme nebūtų pateikti jokie įrodymai, kurie be abejo patvirtintų, kad jie neturi teisinės galios ir buvo gauti neteisėtai. Taigi iš tikrųjų Ukraina dabar bando įrodyti, kad viskas buvo teisėta, išsaugoti prokurorų, SBU pareigūnų garbę. Jiems nepaprastai svarbu, kad Kirilas Višinskis pripažintų esąs kaltas", — teigė šaltinis.

  Atsakant į klausimą, ar Višinskio pareiškimas dėl mainų yra būtinas jo perdavimui Rusijai, advokatas teigė negalįs pasakyti, "kas taip nusprendė". "Įsivaizduokite situaciją: jie ateina, galima sakyti, uždeda maišą ant galvos ir išveža", — aiškino jis.

  Rugpjūčio 27 dieną, antradienį, advokatas ketina dar kartą susitikti su Višinskiu ir išsiaiškinti jo poziciją dėl mainų. "Aš antradienį būsiu pas Kirilą ir užduosiu šį klausimą", — sakė jis.

  Kirilo Višinskio byla

  Portalo "RIA Novosti Ukraina" vyriausiasis redaktorius Kirilas Višinskis buvo sulaikytas praėjusių metų gegužę netoli savo namų Kijeve. Jis yra įtariamas valstybės išdavyste ir DLR bei LLR palaikymu. Jam gresia 15 metų kalėjimo.

  Chersono teismas gegužės 17 dieną nusprendė įkalinti žurnalistą.

  Šiuo metu jis laikomas Chersono tardymo izoliatoriuje.

  Sulaikymo terminas baigėsi sausio 27 dieną, tačiau prokuratūra pateikė prašymą pratęsti jo areštą iki vasario 16 dienos. Gegužės 7 sulaikymo terminas buvo vėl pratęstas iki liepos 22 dienos.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šią situaciją pavadino beprecedente, pareikšdamas, kad Višinskis buvo suimtas "už tiesioginę profesinę veiklą". Maskva išsiuntė Kijevui protesto notas su reikalavimu nutraukti žiniasklaidos atstovų priespaudą.

  2019 metų balandžio mėnesį daugiau nei 250 žurnalistų iš Rusijos ir viso pasaulio pasirašė kreipimąsi į naująjį Ukrainos prezidentą Vladimirą Zelenskį ir ragino paleisti Višinskį, tačiau atsakymo dar nesulaukė.

  Žurnalisto sulaikymo terminas turėjo baigtis liepos 22 dieną, tačiau teismas dar kartą pratęsė šią ribojamąją priemonę.

  Dar šia tema

  Višinskio byla: atidėta apeliacija ir spaudžiamas advokatas
  Situacija su "RIA Novosti Ukraina"
  Višinskis pareiškė, kad jo byla daro gėdą Ukrainai
  Ukrainos GP mano, kad Višinskis gali būti išleistas šiandien
  Tegai:
  Rusija, Ukraina, Kirilas Višinskis

  Svarbiausios temos