09:38 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  36

  Tyrėjai taip pat išsiaiškino, kad žmonės, turintys augintinius, emociškai jautriau reaguoja į miauksėjimą ar inkštimą

  VILNIUS, rugpjūčio 23 — Sputnik. Amerikos mokslininkai išsklaidė mitą apie "pamišusias vienišas kačių mylėtojas" ir padarė išvadą, kad keleto kačių buvimas namuose nereiškia, jog žmogus serga depresija ar turi psichikos sutrikimų.

  Tai praneša "CNN" su nuoroda į tyrimą, kurį "Royal Society Open Science" žurnale paskelbė Kalifornijos universiteto mokslininkų grupė.

  Kaip pabrėžiama straipsnyje, mokslininkai ištyrė daugiau nei 500 kačių savininkų elgesį ir priėjo prie išvados, kad nėra faktų, kurie moksliškai paremtų "pamišusių kačių mylėtojų" stereotipą.

  "Kačių savininkai niekuo nesiskyrė nuo kitų žmonių, kurie skundėsi depresijos, nerimo ar santykių problemų simptomais", — teigiama tyrime.

  Taigi, negalima sakyti, kad kačių savininkai yra labiau linkę į depresiją, nerimą ar vienišumą.

  Anksčiau panašias išvadas padarė Londono universiteto koledžo tyrėjai. Jie nerado jokio ryšio tarp kačių buvimo namuose ir psichopatinių simptomų išsivystymo.

  Mokslininkai taip pat išsiaiškino, kad kačių ir šunų savininkai yra jautresni naminių gyvūnų gailiam inkštimui. Į panašius garsus jie reaguoja emocionaliau nei tie, kurie neturi augintinių.

  Dar šia tema

  Mokslininkai paaiškino, kodėl žmonės "pamišę" dėl kačių ir šunų
  Aukštoji mada Niujorke: kačių madų pasirodymai su tautiniais kostiumais
  Latvijos veterinarai katei protezavo letenas
  Tegai:
  augintiniai, mokslininkai

  Svarbiausios temos