13:18 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  74

  Tyrimas buvo pradėtas praėjusių metų birželio mėnesį, o jo rezultatai bus atskleisti šių metų rugsėjo 5 dieną

  VILNIUS, rugpjūčio 24 — Sputnik. Tarptautinė mokslininkų komanda, daugiau nei metus tyrinėjanti Škotijos Lochneso ežerą, kad patvirtintų ar paneigtų legendinės Nesės pabaisos egzistavimą, rugsėjo pradžioje praneš apie savo darbo rezultatus, rašo "Otago Daily Times".

  Ekspedicija, kuriai vadovauja Neilas Džemelis, Naujosios Zelandijos Otago universiteto profesorius, pradėjo darbą 2018 metų birželio mėnesį.

  Mokslininkai analizei surinko 250 vandens mėginių iš skirtingų ežero dalių ir skirtingo gylio. Džemelis anksčiau aiškino, kad visos ežere gyvenančios būtybės neišvengiamai palieka DNR fragmentus vandenyje — žvynų, odos dalelių, plunksnų ar šlapimo pavidalu. Visi mėginiai buvo sekvenuojami, gauti 500 milijonų sekų palyginami su visų žinomų biologinių rūšių duomenų baze.

  Kaip pažymima leidinyje, anksčiau buvo keletas teorijų, paaiškinančių daugybę pranešimų apie Nesės pastebėjimo atvejus. "Mūsų tyrimas iš esmės atmeta didžiąją dalį hipotezių, tačiau viena iš jų tebėra patikima", — teigė Džemelis.

  Tikimasi, kad tyrimo rezultatai bus paskelbti rugsėjo 5 dieną mokslininkų spaudos konferencijoje Lochneso parodų centre, vakariniame ežero krante.

  Dar šia tema

  Vakarų žurnalistai išsigando "žmogaus-drugelio" Černobylio danguje
  Netoli Jeruzalės rastas neolito laikų miestas
  Tegai:
  tyrimas, mokslininkai

  Svarbiausios temos