09:29 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  40

  Pasak mokslininkų, telefonų naudojimas kaip priemonės prasiblaškyti trukdo sutelkti dėmesį į svarbius dalykus

  VILNIUS, rugpjūčio 25 — Sputnik. Mobiliojo telefono naudojimas siekiant prasiblaškyti ar atsitraukti nuo užduočių darymo nepadeda smegenims "persikrauti", priešingai — dar labiau eikvoja intelektinius išteklius, rašo portalas "Eurekalert".

  Tokią išvadą padarė JAV Rudžerso universiteto mokslininkai po eksperimento, kuriame dalyvavo 414 studentų. Jie sudarė dvidešimties raidžių rinkinių anagramas — po dešimt prieš ir po pertraukos. Poilsio metu tam, kad atsitrauktų nuo pagrindinės užduoties, dalyviai turėjo išlaikyti testą — atlikti tris pirkimus parduotuvėje, "sutilpti" į tam tikrą biudžetą ir tada pagrįsti pasirinkimą. Skirtingų grupių nariai užduotį vykdė išmaniuoju telefonu, kompiuteriu ar rašė į popierių. Kontrolinėje grupėje pertraukos nebuvo.

  Eksperimento rezultatai parodė, kad dalyviams, naudojusiems išmaniuosius telefonus, testams atlikti reikėjo skirti 19 proc. daugiau laiko nei kitiems. Be to, jų rezultatas buvo blogesnis — jie išsprendė 22 proc. mažiau užduočių nei kitų grupių atstovai.

  Mokslininkai mano, kad telefono naudojimas kaip priemonės prasiblaškyti trukdo sutelkti dėmesį į svarbius dalykus.

  "Išmanieji telefonai gali daryti tokį poveikį, nes net vienas žvilgsnis į telefono ekraną žmogų verčia susimąstyti apie žinučių tikrinimą, bendravimą su žmonėmis ar nuolatos atnaujinamos informacijos paiešką", — teigė vienas iš tyrimo autorių Teris Kurcbergas.

  Pasak jo, naudojantis kompiuteriais toks poveikis pastebimas mažiau.

  Dar šia tema

  Endokrinologas paaiškino, kokia žalą smegenims daro išmanieji telefonai
  Tegai:
  smegenys, mokslininkai, išmanusis telefonas

  Svarbiausios temos