08:18 2020 Birželio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  32

  Tai ne pirmas kartas, kai JAV vadovas siūlo šią idėją, 2017 metais prezidentas jau kalbėjo apie uraganų sprogdinimą, tačiau be žodžio "branduolinis"

  VILNIUS, rugpjūčio 26 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas keletą kartų diskutavo su nacionalinio saugumo valdininkais, kad būtų ištirta galimybė panaudoti branduolinę bombą kovai su uraganais, darbuotojai išgirdę tai buvo priblokšti, praneša "Axios" su nuoroda į šaltinius.

  Baltieji rūmai nekomentavo pranešimo.

  "Jie (uraganai) pradeda formuotis prie Afrikos krantų, o kai jie juda per Atlanto vandenyną, mes metame bombą į uraganą ir ji uraganą pašalina. Kodėl mes negalime to padaryti?" — šaltinis perteikia Trampo žodžius.

  Prezidentas šią mintį išreiškė ir pokalbyje su vienu iš vyresniųjų administracijos valdininkų, praneša "Axios". Šaltinis leidiniui pasakojo, kad 2017 metais Trampas jau kalbėjo apie uraganų sprogdinimą, tačiau be žodžio "branduolinis". Tai atsispindėjo JAV nacionalinio saugumo tarybos pranešime.

  Vienas iš valdininkų gynė Trampo požiūrį ir teigė, kad tai nėra priežastis nerimauti, nes prezidento tikslas — "užkirsti kelią katastrofiškam uraganui nusiaubti žemyną". Jis pridūrė, kad jo tikslas yra "ne blogas".

  "Axios" šaltinis teigė, kad vis dėlto idėja nebuvo oficialiai įforminta.

  Leidinyje taip pat priduriama, kad net Eizenhauerio administracija šeštajame dešimtmetyje galvojo apie atominės bombos sprogdinimą virš uragano centro, kad būtų galima atremti konvekcines sroves. Tada šią idėją pasiūlė šalies vyriausybės mokslininkas.

  Dar šia tema

  Trampas su Džonsonu aptarė "Brexit"
  Trampas paragino "Apple" išeiti iš Kinijos
  Trampas mano, kad Putinas gali būti pakviestas į kitą G8 susitikimą
  Tegai:
  uraganas, branduolinė bomba, Donaldas Trampas

  Svarbiausios temos