01:01 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (175)
  42

  Numatyta, kad Didžioji Britanija turėtų palikti ES spalio 31 dieną

  VILNIUS, rugpjūčio 26 — Sputnik. JK turi ir toliau vykdyti visus savo įsipareigojimus ES, kuriuos ji prisiėmė narystės Europos Sąjungoje metu, net jei šalis pasitraukia iš Sąjungos, nesusitarusi dėl šio proceso sąlygų, praneša RIA Novosti, cituodama Europos Komisijos spaudos tarnybos atstovės Minos Andrejevos žodžius.

  Didžioji Britanija turėtų palikti ES spalio 31 dieną. Pradinė "Brexit" data buvo atidėta nuo kovo 29 dienos dėl to, kad Britanijos parlamentas tris kartus atmetė susitarimą dėl "skyrybų" sąlygų. Ši sutartis buvo parengta sunkiose derybose su buvusios ES ministrės pirmininkės Terozos Mei, kuri atsistatydino nesėkmių su "Brexit" metu, vyriausybe. Kliūtis šiame susitarime buvo ir tebėra pasienio su Airija klausimas.

  "Turi būti įvykdyti visi įsipareigojimai, kuriuos prisiėmė 28 šalys. Tai taip pat taikoma "Brexit" be susitarimo, kai tikimasi, kad JK įvykdys visus įsipareigojimus, kuriuos ji prisiėmė narystės Europos Sąjungoje metu", — sakė Andrejeva.

  Vadinamasis "kietasis Brexit" arba "Brexit" be susitarimo rodo, kad nuo to momento, kai šalis atsiskirs nuo ES, jai nebebus taikomi visi ES reglamentai. Tačiau, pavyzdžiui, ES sieja bendras biudžetas, kurio planavimas grindžiamas septynerių metų finansiniais planais. Didžiąją ES biudžeto dalį sudaro Sąjungos valstybių įnašai.

  Akcija prieš Brexit Londone, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Джастин Гриффитс-Уилльямс

  Naujasis Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas siūlo ES išbraukti pasienio su Airija klausimą iš "Brexit" susitarimo, nes tai padės patvirtinti susitarimą Britanijos parlamente ir išeiti iš ES "įprastu" režimu. Europos Sąjunga pasisako prieš dokumento pakeitimus.

  Be to, neseniai Džonsonas teigė, kad jei valstybė paliks ES be susitarimo, Sąjunga iš šalies negaus 39 mlrd. svarų "ir jokių teisinių įsipareigojimų".

  Liepos pabaigoje Europos Komisija patvirtino pozicijos dėl "Brexit" susitarimo su Londonu nekintamumą. Pasak EK atstovės Minos Andrejevos, "tai buvo geriausias sprendimas".

  2016 metais buvo surengtas referendumas dėl JK narystės ES. Karalystės pasitraukimui iš Europos Sąjungos pritarė 51,8 proc. britų, prieš pasisakė 48,2 proc.

  Visos ES šalys bando "sušvelninti" "Brexit" pasekmes savo piliečiams ir ekonomikai. Lietuvos Vyriausybė priėmė pakeitimus, susijusius su Lietuvos ir Jungtinės Karalystės piliečių socialine apsauga, mokesčiais ir gyvenimo bei studijų sąlygomis.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (175)

  Dar šia tema

  Trampas su Džonsonu aptarė "Brexit"
  Vokietijos užsienio reikalų ministras: Vokietija pasisako prieš "kietąjį Brexit"
  Makronas: ES ruošiasi visiems "Brexit" scenarijams
  Tegai:
  Didžioji Britanija, Brexit poveikis, Brexit, ES, Europos Komisija

  Svarbiausios temos