02:21 2020 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  8

  Anksčiau Prancūzijos prezidentas teigė, kad G7 suteiks 20 mln. eurų dydžio skubią paramą Amazonės miškų gaisrams gesinti

  VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Vokietijos užsienio reikalų ministras Heikas Masas (Heiko Maas) siūlo Brazilijai finansinę ir techninę paramą kovai su miškų gaisrais, praneša leidinys "Focus".

  Anksčiau Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas teigė, kad G7 suteiks 20 mln. eurų dydžio skubią paramą Amazonės miškų gaisrams gesinti. Kanada taip pat pažadėjo 15 mln. dolerių.

  Po to naujienų portalas "G1", cituodamas Brazilijos prezidento administracijos vadovą Oniksą Lorenzonį, teigė, kad Brazilija atsisakys G7 šalių pagalbos.

  Kaip sakė Masas antradienį šalies Užsienio reikalų ministerijoje vykusioje ambasadorių konferencijoje, dieną prieš tai jis telefonu kalbėjosi su kolega iš Brazilijos ir pasiūlė šaliai pagalbą.

  Anot Vokietijos užsienio reikalų ministerijos vadovo, klimato ir aplinkos politika yra esminė vertinant laisvosios prekybos susitarimą tarp ES ir Pietų Amerikos Merkosuro bloko. Brazilija įsipareigojo kovoti su miškų nykimu, pabrėžė Masas.

  "Gaisrai aiškiai parodo skubų poreikį. Neturime sėdėti ir žiūrėti, kaip pražūtingi gaisrai sunaikina žaliuosius pasaulio plaučius", — agentūra "DPA" cituoja ministrą. Be to, jis pažymėjo, kad Amazonės miškų apsauga yra viso pasaulio pareiga.

  Per pastarąsias tris savaites Amazonės miškuose kilo ypač dideli gaisrai. Remiantis Brazilijos nacionalinio kosminių tyrimų instituto (INPE) palydovine analize, Amazonės miškų gaisrų plotas yra 82 proc. didesnis nei praėjusiais metais. Vien ketvirtadienį ir penktadienį šalyje užfiksuoti 1 663 nauji gaisrai, pusė jų — Amazonėje.

  Dar šia tema

  Nekontroliuojama stichija: didžiausi 2019 metų miškų gaisrai
  Ugniagesiai praneša apie padidėjusį gaisrų skaičių
  "Walmart" padavė "Teslą" į teismą dėl saulės kolektorių gaisro
  Ugnies lietus ir raudonas švytėjimas: Kanarų salas apėmė stiprus gaisras
  Tegai:
  Vokietija, Brazilija, miškas, gaisrai

  Svarbiausios temos