15:48 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  147

  Praėjusią savaitę tarp lyderių kilo konfliktas dėl gaisrų Amazonėje

  VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas sureagavo į Brazilijos vadovo Žairo Bolsonaro pasijuokimą iš jo žmonos Brižitos pasirodymo. Anot Makrono, Brazilijos prezidentas turėtų gėdytis savo elgesio.

  Praėjusią savaitę konfliktas tarp lyderių kilo ginče dėl degančių Amazonės miškų, tačiau vieno iš Brazilijos prezidento šalininkų įrašas Facebook'e šliūkštelėjo žibalo į ugnį.

  Įraše vyras pridėjo dvi nuotraukas: vienoje pavaizduotas Bolsonaras su savo 37 metų žmona Mišele, kitame — Makronas su savo 66 metų žmona Brižita.

  Brazilijos prezidento paskyra buvo viena iš pirmųjų, kurioje pakomentuota publikacija, be to, ne iš smerkiančios, bet iš palaikančios pozicijos.

  Pokalbyje su žurnalistais Makronas sureagavo į incidentą.

  "Jis leido sau nepagarbiai kalbėti apie mano žmoną. Ką aš galiu pasakyti? Tai labai liūdna. Tai liūdna, visų pirma, Brazilijai ir jos žmonėms", — sakė jis.

  Prancūzijos vadovas taip pat pažymėjo, kad "labai gerbia Brazilijos žmones" ir mano, kad "jie nusipelnė prezidento, kurio elgesys būtų pavyzdinis".

  Panaši Brazilijos valdžios institucijų agresija susijusi su Makrono pasiūlymu aptarti Amazonės gaisrų temą paskutiniame G7 viršūnių susitikime Biarice.

  Bolsonaras manė, kad Makronas bandė gauti asmeninės naudos iš Brazilijos vidaus problemos.

  "Sensacingas tonas, kuriuo jis pranešė apie problemas Amazonėje (įskaitant netikrų nuotraukų darymą), neleis išspręsti šios situacijos", — savo Twitter paskyroje rašė Brazilijos prezidentas.

  Tuomet jis apkaltino Prancūzijos lyderį dėl tuštybės ir bandymo kurstyti neapykantą Brazilijai "skelbiant praėjusio amžiaus nuotraukas", o po Makrono pareiškimo apie būtinybę sukurti G7 aljansą norint išgelbėti Amazonę jis pareiškė, kad Makronas taip kalba skatinamas neokolonializmo idėjos, o ne noro padėti regionui.

  Šiurkščią savo nuomonę išreiškė ir Brazilijos žemės ūkio ministras Abraomas Vaintraubas. Anot jo, savo politikoje Makronas siekia išskirtinai asmeninių tikslų, dangstydamasis gerais ketinimais.

  Dar šia tema

  Trampas susipyko su G7 lyderiais dėl Rusijos
  G7 rezultatas: Rusija tampa svarbesnė JAV nei NATO sąjungininkai
  Vokietija pasiūlė Brazilijai pagalbą kovoje su Amazonės miškų gaisrais
  Tegai:
  žmona, Brazilija, Emanuelis Makronas

  Svarbiausios temos