10:27 2019 Gruodžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1137
 • RUB70.0885
  JAV karinė technika, archyvinė nuotrauka

  JAV parduos Lietuvai 500 šarvuočių už 170 mln. dolerių

  © AP Photo / Krzysztof Mystkowski
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  207

  Mašinos bus pristatomos sukomplektuotos su šaunamaisiais ginklais (kulkosvaidžiais) ir šoviniais

  VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Pasak Pentagono gynybos ir saugumo bendradarbiavimo agentūros, JAV valstybės departamentas patvirtino 500 šarvuočių pardavimą Lietuvai, praneša RIA Novosti.

  Kalbama apie šarvuočius "Joint Light Tactical Vehicle" (lengvoji taktinė transporto priemonė), kuriais dabar aprūpintos sausumos pajėgos, specialiosios pajėgos ir JAV jūrų pėstininkai.

  Mašinos bus pristatomos sukomplektuotos su šaunamaisiais ginklais (kulkosvaidžiais) ir šoviniais.

  "Siūlomas šios įrangos pardavimas ir (garantinis) palaikymas nepakeis nustatytos karinės pusiausvyros regione", — teigiama pranešime.

  Žiniasklaidos pranešimai apie Lietuvos susidomėjimą įsigyti tokius automobilius pasirodė dar 2017 metais. Buvo manoma, kad pristatymai prasidės nuo 2021 metų. 

  Baltijos šalių politikai nuolat skelbia tariamai augančią "Rusijos grėsmę". Tokių pareiškimų fone Lietuva vis dažniau pasirašo didelės vertės gynybos sutartis su JAV, didindama karinės technikos kiekį regione.

  Į Lietuvą anksčiau atgabentos amerikiečių priešraketinės gynybos sistemos "Javelin", kurios kainavo daugiau nei 17,6 milijono eurų.

  Be to, Baltijos šalys ir Lenkija ragina stiprinti NATO karines pajėgas regione, taip pat sudaryti įvairias gynybos sutartis su kitomis Aljanso šalimis.

  Tuo tarpu Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija nesiruošia nieko pulti. Šalis taip pat pažymėjo, kad per pastaruosius kelerius metus NATO kariuomenės skaičius prie Rusijos Federacijos sienų išaugo septynis kartus.

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Kokiu tikslu pėstininkų kovos mašinos "Boxer" atgabentos į Lietuvą
  Žiniasklaida: kaip JAV sustiprins Europą, kad galėtų susidoroti su Rusija
  Videofaktas: kaip NATO šarvuočiai juda Lietuvos keliais
  Tegai:
  šaudmenys

  Svarbiausios temos