16:43 2019 Gruodžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1081
 • RUB70.7959
  Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis, archyvinė nuotrauka

  Verslininkas įvardijo sąlygą, kad Zelenskis būtų išrinktas antrai kadencijai

  © REUTERS / HANDOUT
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  16

  Anot oligarcho, dabartiniam valstybės vadovui gali būti pasakyta "viso gero", jei jo veiklos rezultatų lygis bus žemas

  VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Ukrainos verslininkas Igoris Kolomojskis interviu "Cenzor.net" papasakojo, kokiomis sąlygomis dabartinis šalies prezidentas Vladimiras Zelenskis gali tikėtis antros kadencijos.

  Anot oligarcho, Ukrainos vadovo veiklos rezultatai bus vertinami pagal tai, kiek Ukrainos piliečių grįš į tėvynę. Kalbama apie tris milijonus žmonių.

  "Mes startuojame dabar su 35 mln. gyventojų šalyje — tai nepriklausomos analizės rezultatas. Žmonių grąžinimas yra jo veiklos rodiklis. Jei bus 38 milijonai, tada Zelenskį reikia išrinkti antrai kadencijai. O jei liks 35, tada "auf wiedersehen" [vok. viso gero — Sputnik]", — cituoja Kolomojskio žodžius RIA Novosti.

  Ukrainoje Kolomojskis laikomas Zelenskio globėju, tačiau jis pats tai ne kartą neigė. Verslininkas yra vienas turtingiausių šalies žmonių. Jo turtas vertinamas beveik 1,4 milijardo dolerių.

  Be to, daugelis žiniasklaidos atstovų taip pat sieja Kolomojskio vardą su "euromaidanu" ir laiko jį vienu iš protesto rėmėjų. Rusijoje oligarchui iškelta baudžiamoji byla dėl draudžiamų karo priemonių ir metodų naudojimo.

  Zelenskis laimėjo šių metų Ukrainos prezidento rinkimus. Jis užėmė prezidento pareigas gegužės 20 dieną, pakeisdamas Petro Porošenką.

  Dar šia tema

  Zelenskis pareiškė, kad Krymas "sugrįš" į Ukrainos sudėtį
  Solovjovas papasakojo, kodėl Zelenskis pyksta ant Putino
  Zelenskis nesugebėjo ištarti žodžio "Rusija"
  Tegai:
  prezidentas, kadencija, Vladimiras Zelenskis

  Svarbiausios temos