14:12 2020 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (156)
  31

  Parlamentarai iš atostogų sugrįš rugsėjo 3 dieną, todėl jiems dar liks kelios dienos iki ir po darbo sustabdymo, kad galėtų kaip nors išvengti Britanijos pasitraukimo iš ES be susitarimo

  VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Didžiosios Britanijos Parlamento darbas bus sustabdytas iki spalio 14 dienos, paskelbė ministras pirmininkas Borisas Džonsonas, o tai labai sumažina tikimybę, kad parlamentarai spės užkirsti kelią šalies pasitraukimui iš ES be susitarimo, praneša RIA Novosti autoriai Marija Tabak ir Denisas Vorošilovas.

  "Premjeras kalbėjosi su Jos Didenybe Karaliene ir paprašė jos nutraukti dabartinę Parlamento sesiją antrą rugsėjo posėdžių savaitę. Pasibaigus tradiciniam partijų konferencijų sezonui, antroji dabartinio Parlamento sesija prasidės karalienės kalba spalio 14 dieną, pirmadienį", — pranešama Didžiosios Britanijos ministro pirmininko kanceliarijoje.

  Atsižvelgiant į tai, kad parlamentarai iš atostogų sugrįš rugsėjo 3 dieną, jie turės dar keletą dienų iki ir po darbo sustabdymo, kad galėtų kaip nors išvengti Britanijos pasitraukimo iš ES be susitarimo.

  Padėtis su "Brexit"

  Jungtinė Karalystė turėjo pasitraukti iš ES kovo 29 dieną, tačiau "Brexit" procesas buvo atidėtas dėl to, kad Didžiosios Britanijos Parlamentas tris kartus atmetė vyriausybės pateiktą "Brexit" susitarimo pasiūlymą. Šiuo atžvilgiu Didžiosios Britanijos Parlamente buvo priimtas įstatymas, kuriuo raginama, kad vyriausybė reikalautų atidėti "Brexit" ir būtų išvengta pasitraukimo iš ES be susitarimo.

  Pagal naujausius susitarimus su Europos Sąjunga, Didžioji Britanija turi palikti ES ne vėliau kaip spalio 31 dieną.

  Daugelis šalių mano, kad galimas Britanijos pasitraukimas iš ES be susitarimo labai paveiktų tiek Europos, tiek Didžiosios Britanijos ekonomiką. Taigi Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija perspėjo, kad šalies gyventojai gali pamiršti vaistus ir medicinos įrangą iš JK. Tai taip pat gali apsunkinti Lietuvos vežėjų veiklą.

  Be to, Britanijai pasitraukus iš ES be sandorio, daugelis lietuviškų prekių gali dingti iš Didžiosios Britanijos parduotuvių lentynų. Kaip pažymėjo Lietuvos verslininkai, tokia grėsmė egzistuoja, nes maistą gabenantiems sunkvežimiams ilgą laiką gali būti neleista kirsti sienos.

  Lietuva, kaip ir daugelis kitų šalių, aktyviai ruošiasi "kietajam Brexit" scenarijui. Anksčiau Lietuvos vyriausybė patvirtino daugybę teisinių priemonių, kurios sumažins neigiamas pasekmes Lietuvos piliečiams ir komercinėms struktūroms Lietuvoje ir Didžiojoje Britanijoje.

  Interviu Sputnik Lietuva Lietuvos visuomenės veikėjas Giedrius Grabauskas teigė, kad po "Brexit" daugelis lietuvių vyks į kitas ES šalis, o ne į tėvynę. Jo manymu, vargu, ar jie norės grįžti į Lietuvą.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (156)

  Dar šia tema

  Vokietijos užsienio reikalų ministras: Vokietija pasisako prieš "kietąjį Brexit"
  Makronas: ES ruošiasi visiems "Brexit" scenarijams
  Džonsonas įvertino galimybes išspręsti Airijos sienos klausimą po "Brexit"
  Tegai:
  Borisas Džonsonas, Brexit

  Svarbiausios temos