04:28 2021 Gegužės 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  33

  Pasak Peskovo, Rusijos prezidentas sakė, jog šį susitikimą būtina paruošti taip, kad jis būtų rezultatyvus kiekvieno iš keturių aukščiausiojo lygio susitikimo dalyvių labui

  VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Kremlius nepateikia sąlygų "Normandijos ketverto" (Rusija, Vokietija, Prancūzija, Ukraina) susitikimui. Prieš jį turi būti surengtas valstybių vadovų padėjėjų posėdis, kad susitikimas būtų rezultatyvus visiems, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos prezidento atstovą spaudai Dmitrijų Peskovą.

  "Kremlius tam neturi sąlygų, ir apie tai kalbėjo Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Ir prezidentas Putinas taip pat yra tokio susitikimo rėmėjas. Bet sutikite, tam, kad valstybių vadovai susitiktų ir pradėtų kažką aptarti, kažkas turėtų paruošti šios diskusijos pagrindą, kas nors turėtų atlikti "namų darbus", — žurnalistams sakė Peskovas, atsakydamas į klausimą apie būtinas aukščiausiojo lygio susitikimo "Normandijos formatu" sąlygas.

  Pasak Peskovo, "kol kas padėjėjai nesusitiko ir neatliko šių "namų darbų", bet mes vis dar linkę laukti padėjėjų susirinkimo rezultatų".

  Pasak jo, svarstoma tokio susitikimo data, tačiau tikslus laikas kol kas nežinomas.

  Kaip pažymėjo Kremliaus atstovas, "tikrai yra bendras nusiteikimas, kad turėtų būti surengtas aukščiausiojo lygio susitikimas ir kad turėtų būti atnaujintas "Normandijos ketverto" darbas".

  "Prezidentas Putinas sakė, kad jis tam pritaria. Tačiau jis taip pat sakė, jog šį susitikimą būtina paruošti taip, kad jis būtų rezultatyvus kiekvieno iš keturių aukščiausiojo lygio susitikimo dalyvių labui", — pridūrė Peskovas.

  Rusijos pozicija

  Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Kremlius apsvarstys kvietimą į G7 viršūnių susitikimą JAV, jei toks bus gautas.

  Kaip šiuo klausimu anksčiau pažymėjo Vladimiras Putinas, Maskva mano, kad bet kokie ryšiai su G7 šalimis yra naudingi, ir neatmeta galimybės atnaujinti G8 formatą.

  G7 aukščiausiojo lygio susitikimas prasidėjo Prancūzijoje, Biarice, šeštadienį ir truks iki pirmadienio.

  "Septyneto" formatu klubas egzistavo 1976–1997 metais. Po Rusijos įstojimo jis tapo žinomas kaip G8.

  2014 metų kovo mėnesį Barako Obamos valdymo Vašingtone metu dėl įvykių Ukrainoje ir dėl to kilusios JAV ir Europos santykių su Rusija krizės Vakarų asociacijos nariai nusprendė grįžti prie "septynių šalių" formato.

  Dar šia tema

  Zacharova sukritikavo G7 už liberalių vertybių atsisakymą
  G7 rezultatas: Rusija tampa svarbesnė JAV nei NATO sąjungininkai
  Volkeris įvardijo Rusijos grąžinimo į G7 sąlygą
  Tegai:
  aukščiausio lygio susitikimas, susitikimas, Rusija, Kremlius

  Svarbiausios temos