23:50 2019 Lapkričio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.0997
 • RUB70.4908
  JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

  Žiniasklaida: Trampas paprašė peržiūrėti karinės pagalbos Ukrainai programą

  © AP Photo / Andrew Harnik
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  23 0 0

  Amerikos vadovas nori įsitikinti, kad paskirstytos lėšos bus išleistos tinkamai

  VILNIUS, rugpjūčio 29 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas paprašė savo komandos peržiūrėti finansavimo programą, skirtą Ukrainos saugumui stiprinti, rašo "Politico", remdamasis šaltiniu iš Baltųjų rūmų.

  Amerikos vadovas nori įsitikinti, kad paskirstytos lėšos yra tinkamai paskirstytos ir "naudojamos JAV interesais", rašoma pranešime.

  Anot leidinio, 2019 finansiniais metais Vašingtonas skyrė Kijevui 250 mln. dolerių ginklams, įrangai įsigyti ir kariškiams mokyti. Tačiau, kaip teigė anoniminis šaltinis, dabar kyla abejonių dėl šio finansavimo.

  Kol klausimas bus išspręstas, lėšos bus įšaldytos, rašo "Politico". Tai turės apsvarstyti JAV gynybos sekretorius Markas Esperis ir Donaldo Trampo patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Džonas Boltonas.

  Padėtis Ukrainoje

  2014 metų pavasarį Kijevo valdžia pradėjo karinę operaciją prieš nepripažintas Luhansko ir Donecko Liaudies Respublikas, kurios paskelbė nepriklausomybę po valstybės perversmo Ukrainoje.

  Petro Porošenko ir Dalia Grybauskaitė
  © Sputnik / Михаил Маркив

  JTO duomenimis, konflikto aukomis tapo daugiau nei dešimt tūkstančių žmonių.

  Kai kurios Vakarų šalys, tarp jų ir Lietuva, teikia karinę paramą Kijevui. Vasarį Lietuvos valdžia ketino Ukrainai nemokamai perduoti šaudmenis, skirtus sovietmečiu pagamintiems šaulių ginklams — automatams ir kulkosvaidžiams.

  Tuo tarpu Maskva ne kartą pabrėžė, kad ginklų tiekimas Ukrainai gali lemti tolesnę konflikto eskalaciją ir trukdyti įgyvendinti Minsko susitarimus.

  Tačiau kai kurios Vakarų šalys vis tiek parduoda ir tiekia ginklus Kijevui.

  Taigi, 2017 metais JAV patvirtino ginklų, tarp jų priešraketines sistemas "Javelin", tiekimą Kijevui. Lietuva taip pat teikia paramą Ukrainai, periodiškai perduodama jai šaudmenis ir ginklus.

  Dar šia tema

  Politologas: JAV nori sustiprinti savo karo pramonės kompleksą, naudodamosi NATO šalimis
  Lietuva ir Latvija ruošia atvykstančius Ukrainos vaikus kariuomenei
  Kremlius nepateikia sąlygų "Normandijos formato" viršūnių susitikimui
  Tegai:
  Ukraina, ginklai, Donaldas Trampas, JAV

  Svarbiausios temos