01:22 2020 Balandžio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.0791
 • RUB82.4810
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  45

  Pasak leidinio "Foreign Policy", Boltonas — aukščiausias iš JAV valdžios atstovų, nuo šio amžiaus pradžios apsilankiusių šalyje

  VILNIUS, rugpjūčio 29 — Sputnik. JAV prezidento patarėjo nacionalinio saugumo klausimais Džono Boltono vizitas Baltarusijoje gali būti Vašingtono bandymas "prazonduoti dirvą" tolesniems JAV ir Baltarusijos santykių pokyčiams, praneša RIA Novosti su nuoroda į Pasaulio ekonomikos ir tarptautinių santykių instituto vadovą Eduardą Solovjovą.

  Anksčiau Boltonas teigė, kad ketvirtadienį ketina aplankyti Baltarusiją. Kaip praneša leidinys "Foreign Policy", Boltonas — aukščiausias iš JAV valdžios atstovų, nuo šio amžiaus pradžios apsilankiusių šalyje.

  "Kai kurie pokyčiai tikriausiai įvyks dabar. Tai galbūt bandymas "prazonduoti dirvą", užmegzti asmeninius Boltono pokalbius su Lukašenka ir kitais Baltarusijos elito atstovais", — RIA Novosti sakė ekspertas.

  Anot Solovjovo, sunku kalbėti apie šalių suartėjimą dabar, "nes santykiai yra sudėtingi", tačiau tikėtina, kad diplomatiniai santykiai bus visiškai atkurti, nes Amerikos misija ilgą laiką dirbo nepilnu pajėgumu Baltarusijos teritorijoje.

  "Boltono vizitas yra naujas žingsnis, nes pastaruoju metu tokio lygio politiniai veikėjai, artimi prezidentui (JAV Donaldui) Trampui, be abejo, Baltarusijoje nesilankė", — pridūrė Solovjovas.

  2006 metais JAV įvedė sankcijas daugeliui asmenų ir organizacijų Baltarusijoje dėl kaltinimų "žmogaus teisių pažeidimu" ir "kenkimu demokratinėms institucijoms". Vėliau partijos abipusiškai sumažino ambasadų personalą, abiejose šalyse vykdomoms misijoms vadovauja patikėtiniai.

  Pastaraisiais metais Baltarusijos ir Vakarų santykiai pagerėjo dėl Minsko vaidmens sprendžiant konfliktą Rytų Ukrainoje.

  Sausio mėnesį Baltarusijos užsienio reikalų ministerija pranešė, kad Minskas panaikino šalyje esančių Amerikos diplomatų skaičiaus apribojimus.

  Apribojimai galioja nuo metų pradžios. Kovo pabaigoje Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos viceministras Olegas Kravčenko teigė, kad Minskas ir Vašingtonas gali grąžinti ambasadorius per metus ar dvejus, iš esmės atitinkamas susitarimas jau buvo "beveik pasiektas".

  Rugpjūčio mėnesį JAV Kongreso atstovas Maikas Kvinglis (Mike Quigley) lankėsi Baltarusijoje, įvyko susitikimas su užsienio reikalų ministro pavaduotoju Andrejumi Dapkūnu. Tuomet Užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad pašnekovai pabrėžė papildomų pastangų stiprinant pasitikėjimą Minsko ir Vašingtono santykiuose svarbą.

  Dar šia tema

  Lietuvos prezidentas Taline atskleidė savo nuomonę apie Estiją
  Į Krymą su kultūros misija atvyks delegacija iš Italijos
  Lenkijoje dėl Trampo vizito įvestas terorizmo pavojaus režimas
  Tegai:
  Baltarusija, vizitas, Džonas Boltonas, JAV

  Svarbiausios temos