13:04 2020 Rugsėjo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  Incidentas įvyko pateikiant klausimus pirmajam Parlamento pirmininko pavaduotojui Ruslanui Stefančiukui

  VILNIUS, rugpjūčio 29 — Sputnik. Naujojo šaukimo Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkas Dmitrijus Razumkovas už kalbėjimą rusiškai išjungė mikrofoną Olegui Vološinui, opozicijos platformos "Už gyvenimą" deputatui.

  Incidentas įvyko pateikiant klausimus pirmajam Parlamento pirmininko pavaduotojui Ruslanui Stefančiukui.

  "Ruslanai Aleksejevičiau, pirmiausia džiaugiuosi jūsų, kaip ir Dmitrijaus Aleksandrovičiaus (Razumkovo — Sputnik) iniciatyva neskirstyti šios salės į teisingus ir neteisingus deputatus. Šioje salėje yra skirtingų deputatų (šiuo metu jis pradėjo kalbėti rusiškai — Sputnik). Mes esame tokie pat skirtingi, kaip ir skirtingi mūsų piliečiai, kalbantys skirtingomis kalbomis, einantys į skirtingas bažnyčias ir išpažįstantys skirtingas ideologijas", — sakė Vološinas.

  Razumkovas savo ruožtu išjungė mikrofoną ir paprašė jo laikytis taisyklių, posėdį transliavo televizijos kanalas "112. Ukraina".

  Vološinas teigė turįs teisę kalbėti savo rinkėjų kalba, tačiau frazę jam pavyko baigti tik perėjus į ukrainiečių kalbą.

  Ukrainoje nuolat skamba raginimai uždrausti viską, kas vienaip ar kitaip susiję su Rusija ar rusų kalba. Anksčiau įsigaliojo įstatymas "Dėl ukrainiečių kalbos, kaip valstybinės kalbos, funkcionavimo užtikrinimo", numatantis ukrainiečių kalbos vartojimą beveik visose gyvenimo srityse — jis turėtų tapti privalomas valstybės ir vietos valdžios institucijoms, visoms švietimo įstaigoms, ligoninėms ir paslaugų sektoriui.

  Dabartinis valstybės vadovas Vladimiras Zelenskis pažadėjo atidžiai išanalizuoti įstatymų atitikimą Konstitucijai. Jis pažymėjo, kad dokumentas buvo priimtas "be išankstinių išsamių diskusijų su visuomene".

  Rusų kalba Europos Sąjungoje
  © Sputnik /
  Rusų kalba Europos Sąjungoje

  Dar šia tema

  Ukrainos politikas: raginimas kariauti su Rusija prieštarauja ukrainiečių interesams
  "The Guardian" Krymą "pripažino" Rusijos dalimi
  Zacharova atsakė į Ukrainos ministro žodžius apie "vėliavą virš Vladivostoko"
  Zelenskis ir Trampas susitiks Varšuvoje
  Žiniasklaida: Trampas paprašė peržiūrėti karinės pagalbos Ukrainai programą
  Tegai:
  incidentas

  Svarbiausios temos