02:19 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  102

  JAV vadovas Varšuvoje turėjo dalyvauti Antrojo pasaulinio karo pradžios 80-ųjų metinių minėjime

  VILNIUS, rugpjūčio 30 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas atšaukė sekmadienio vizitą į Lenkiją, paskelbęs, kad lieka šalyje dėl prie Floridos artėjančio galingo uragano "Doriano", praneša RIA Novosti.

  Donaldas Trampas Varšuvoje turėjo dalyvauti Antrojo pasaulinio karo pradžios 80-ųjų metinių minėjime. Vietoje jo į Lenkiją vyks viceprezidentas Maikas Pensas (Mike Pence).

  JAV vadovas pažadėjo Lenkijos prezidentui Andžejui Dudai aplankyti Varšuvą artimiausiais mėnesiais.

  Uraganas "Dorianas" gali būti vienas didžiausių JAV istorijoje, ketvirtadienį pareiškė prezidentas Donaldas Trampas. Prie Floridos krantų artėjantis uraganas yra 4 kategorijos. Numatoma, kad uragano metu vėjo greitis gali viršyti 200 km per valandą.

  Anksčiau tarptautinėje arenoje kilo skandalas dėl to, kad Lenkijos vadovybė nepakvietė Rusijos prezidento Vladimiro Putino į atminimo renginius, o pakvietė NATO sąjungininkes, ES, įskaitant Vokietiją, taip pat Rytų partnerystės šalis.

  Pirmasis Lenkijos prezidentas Lechas Valensa interviu laikraščiui "Rzeczpospolita" sukritikavo respublikos valdžią po to, kai Varšuva nepakvietė Rusijos prezidento Vladimiro Putino paminėti Antrojo pasaulinio karo 80-ąsias metines.

  Lenkijos vadovybė atsisakymą kviesti Rusiją aiškino tuo, kad TSRS, pasak Varšuvos, 1939 metais pažeidė tarptautinę teisę.

  "Jei yra nesutarimų, juos reikia aptarti, o ne jų vengti. Nekviesdami Rusijos, mes tik pagilinsime blogus savo santykius", — teigė Valensa.

  Pasak jo, Lenkija buvo užpulta iš dviejų pusių, tačiau viena iš jų buvo pakviesta, o kita — ne.

  Lenkijoje kasmet rengiami atminimo renginiai, skirti Antrojo pasaulinio karo pradžiai paminėti. Minėjimas tradiciškai vyksta Vielune. Būtent šį miestą 1939 metų rugsėjo 1 dieną, 4:40, pradėjo bombarduoti nacistinės Vokietijos kariuomenė.

  Dar šia tema

  Lenkijoje dėl Trampo vizito įvestas terorizmo pavojaus režimas
  Žiniasklaida: Trampas paprašė peržiūrėti karinės pagalbos Ukrainai programą
  Tegai:
  Varšuva, Donaldas Trampas

  Svarbiausios temos