13:46 2020 Gegužės 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  53

  Elektrinė kasmet pagamins iki 11 tūkst. kWh elektros energijos

  VILNIUS, rugpjūčio 30 ― Sputnik. Ukrainos Dnipro srityje įrengta saulės elektrinė, kurioje naudojami Lietuvoje pagaminti saulės moduliai. Apie tai pranešė Lietuvos energetikos ministerijos spaudos tarnyba. Objekto atidaryme dalyvavo Lietuvos energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

  Глава Минэнерго Литвы Жигимантас Вайчюнас на открытии СЭС в Днепропетровской области
  Глава Минэнерго Литвы Жигимантас Вайчюнас на открытии СЭС в Днепропетровской области

  Elektrinės galingumas siekia du megavatus. Joje naudojamos naujos kartos saulės baterijos.

  "Į šiuos naujos kartos modulius integruoti trys inovatyvūs komponentai, dėl ko, skaičiuojama, jėgainės efektyvumas bus iki 50 proc. didesnis. Šiuo metu tai [viena] moderniausių saulės elektrinių Europoje", ― teigiama ministerijos pranešime.

  Vaičiūnas pažymėjo, kad Lietuvos kompanijos ne tik kaip investuotojos stiprina pozicijas didelį potencialą turinčioje Ukrainos rinkoje, bet ir eksportuoja aukštos pridėtinės vertės Lietuvoje gaminamą unikalią produkciją. 

  "Ukraina, kuri siekia nuo iškastinio kuro persiorientuoti prie atsinaujinančios energetikos, didina savo energetinį savarankiškumą ir saugumą. Lietuva yra tvirta Ukrainos rėmėja europietiškame Ukrainos kelyje ir energetika tampa ta sritimi, kur tą paramą ir palaikymą įtvirtiname", ― sakė energetikos ministras.

  Lietuvos užsienio reikalų ministerijos duomenimis, saulės elektrinė buvo įrengta ant Lietuvos garbės konsulato Ukrainoje stogo.

  Saulės elektrinė kasmet pagamins iki 11 tūkst. kWh elektros energijos, kuri visa čia pat bus panaudota kasdieniams ambasados poreikiams. Elektrinė veiks nejungiant jos prie nacionalinio Ukrainos elektros tinklo.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuva protestais prieš Astravo AE blokuoja daugybę galimybių
  ES skirs Lietuvai papildomų lėšų saulės jėgainėms įrengti

  Svarbiausios temos