08:49 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  89

  Strombolio ugnikalnio išsiveržimo akimirkas pavyko nufilmuoti netoliese buvusiems turistams

  VILNIUS, rugpjūčio 30 — Sputnik. Italijos Strombolio saloje įvyko naujas to paties pavadinimo ugnikalnio išsiveržimas. Šį momentą nufilmavo liudininkai, kurie ir paskelbė vaizdo įrašus socialiniuose tinkluose.

  Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip virš ugnikalnio susiformavo tankus dūmų debesis, o aplink viskas pasidengė pelenais.

  Pasak liudininkų, iš pradžių pasigirdo garsas, panašus į galingą sprogimą, o po to pasirodė pelenų stulpas. Vėliau, su 20 minučių intervalu, pasigirdo dar keli sprogimai, kurių metu ugnikalnis išmetė daug pelenų.

  Lava liejosi vakariniame ugnikalnio šlaite, ir ši srovė buvo gerai matoma netoliese buvusiems turistams. Žmonės labai išsigando, bet jiems pavyko išvengti tragedijos ir išsigelbėti.

  Įspūdingą vaizdo įrašą pavyko nufilmuoti keliautojams, kurie tuo metu buvo burinėje valtyje. Jie ilsėjosi, nieko neįtardami, kai staiga pamatė tankų juodą debesį, artėjantį prie jų bauginamu greičiu.

  Atrodė, kad šis debesis labai greitai artėja prie valties, todėl turistai įjungė maksimalų greitį, kad suspėtų nuplaukti. Tuo metu jie viską sugebėjo užfiksuoti mobiliųjų telefonų kameromis.

  Italijos saloje stūksantis Strombolio ugnikalnis, esantis Tirėnų jūroje, į šiaurę nuo Sicilijos, atgijo trečiadienį. Paskutinį kartą Strombolio išsiveržimas įvyko liepos 3 dieną. Jo metu žuvo vienas iš artimiausiose ugnikalnio apylinkėse įsikūrusios ekskursijų grupės narių, o kitas turistas buvo šiek tiek sužeistas.

  ​Vasarą Strombolyje paprastai būna apytiksliai 1 000 žmonių, turizmo sezono pabaigoje salos gyventojų skaičius sumažėja iki beveik 400.

  Strombolio ugnikalnis nuolat veikė pastaruosius 20 tūkstančių metų. Jis garsėja dažnai vykstančiais mažais išsiveržimais. Jo aukštis yra 926 metrai virš jūros lygio ir daugiau nei 2 kilometrai virš jūros dugno lygio. Vulkanas turi tris aktyvius kraterius. Strombolio išsiveržimai dažniausiai būna sprogstamieji, lava nuteka retai.

  Dar šia tema

  Brazilijos vadovas mobilizavo visą ministrų kabinetą dėl kovos su gaisrais Amazonėje
  Ispaniją užklupo anomalios liūtys, kruša ir tornadas — video
  Havajuose turistas įkrito į ugnikalnio kraterį
  Tegai:
  ugnikalnio išsiveržimas, ugnikalnis, Italija

  Svarbiausios temos