03:13 2020 Balandžio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.0791
 • RUB82.4810
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  56

  Be to, moteris ketina reikalauti papildomos kompensacijos iš valdžios institucijų ir buvusių teisėsaugos pareigūnų, kurie tuo metu, kai ji buvo gydoma psichiatrijos ligoninėje, privertė ją duoti melagingus parodymus, kad ji neva padarė nusikaltimą

  VILNIUS, rugpjūčio 30 — Sputnik. JAV Nevados valstijos gyventoja teismo nutartimi gavo trijų milijonų dolerių kompensaciją už tai, kad praleido kalėjime 35 metus už nusikaltimą, kurio nepadarė, praneša "Daily Mail".

  Kalėjimo pastatas Mariupolio oro uosto teritorijoje, archyvinė nuotrauka
  © Photo : предоставлено Василием Прозоровым

  1980 metais 29-erių metų Cathy Woods buvo nuteista 35 metams kalėjimo už 19-metės studentės Michelle Mitchell nužudymą. Pats nusikaltimas buvo įvykdytas 1976 metais. Netrukus Nevados aukščiausiasis teismas panaikino nuosprendį, tačiau 1984 metais moteris buvo nuteista dar kartą. Bylą nagrinėjusios aukštesnės instancijos bausmę paliko galioti.

  Woods nekaltumas buvo nustatytas ištyrus daiktinius įrodymus, naudojant šiuolaikinę DNR analizės technologiją, kurios 1976 metais, tyrimo metu, dar nebuvo.

  Tikrasis žudikas buvo serijinis maniakas Rodnis Holbaueris, kuris išžagino ir nužudė dar penkias moteris. 2018 metais jis buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos.

  Anot advokato, Woods taip pat ketina reikalauti papildomos kompensacijos iš Reno miesto valdžios institucijų ir buvusių teisėsaugos pareigūnų, kurie 1979 metais Luizianoje tuo metu, kai moteris buvo gydoma psichiatrijos ligoninėje, privertė ją duoti melagingus parodymus, kad neva ji padarė nusikaltimą.

  Anksčiau pranešta, kad Mičigano valstijos valdžia sumokės pusantro milijono dolerių nekaltam amerikiečiui Ričardui Filipsui, kuris kalėjo 46 metus.

  Dar šia tema

  Britanijoje už ketvirtadalį milijonų eurų parduodamas raganų kalėjimas
  Latvijoje ketinama statyti kalėjimą, kuris "taps pavyzdžiu visai Europai"
  CŽV kalėjimas — neišplaunama dėmė ant Lietuvos munduro
  Buvę Mariupolio kaliniai papasakojo apie slapto SBU kalėjimo siaubus
  Tegai:
  kalėjimas, JAV

  Svarbiausios temos