14:22 2020 Liepos 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1200
 • RUB79.6793
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  41

  Pasak ekspertų, gyvūniniame maiste yra sveikatai naudingų medžiagų, kurių nėra augaliniame

  VILNIUS, rugpjūčio 30 — Sputnik. Populiarios dietos, kurių metu atmetamas gyvulinis maistas, įskaitant veganiškas, gali išprovokuoti rimtus smegenų sutrikimus, praneša "The Independent", cituodamas medicinos žurnale BMJ paskelbtą tyrimą.

  Smegenų veiklos pablogėjimo priežastis gali būti maistinių medžiagų, kurių yra gyvūniniuose produktuose ir kurių nėra augaliniuose maisto produktuose, pašalinimas iš raciono.

  Mes kalbame apie choliną (vitaminą B4), kuris, be kita ko, atsako už gerą smegenų ir kepenų veiklą. Visų pirma, cholino yra mėsoje, žuvyje, kiaušiniuose ir pieno produktuose. Elementas yra būtinas ypač nėštumo metu, nes jis padeda sveikai vystytis vaisiaus smegenims.

  Kaip pažymi straipsnio autorė, mokslininkė Ema Derbišir, tam tikro kiekio cholino galima rasti riešutuose, pupelėse ir kryžmažiediuose augaluose, pavyzdžiui, brokoliuose, tačiau to organizmui nepakanka.

  Pasak ekspertų, mėsos ir pieno produktų atsisakymas ir perėjimas prie veganizmo gali sukelti itin "nepageidaujamas pasekmes".

  "Mes rizikuojame susilpninti naujos kartos protinius sugebėjimus. Augalinės dietos yra labai naudingos aplinkai, tačiau niekas nepagalvojo, kad jos sumažina cholino kiekį organizme, o tai ypač svarbu vaisiaus smegenų vystymuisi", — sako Derbišir.

  Dar šia tema

  Mokslininkai išsiaiškino, kaip kosminė radiacija veikia kosmonautų intelektą
  Mokslininkai išsiaiškino, kaip išmanusis telefonas veikia smegenų produktyvumą
  Mokslininkai atkūrė ir nufilmavo seniausio žmogaus protėvio veidą
  Tegai:
  sveikata, maistas, dieta, mokslininkai

  Svarbiausios temos