00:04 2020 Lapkričio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1890
 • RUB90.0123
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  33

  Pasak eksperto, įvairių šalių turistai maisto ir alkoholio vartojimo atžvilgiu turi savo ypatybes

  VILNIUS, rugpjūčio 31 — Sputnik. Egzistuoja tam tikros formulės, reikalingos, norint apskaičiuoti reikiamą produktų skaičių ir apgyvendinimo kainas vienam asmeniui "viskas įskaičiuota" viešbutyje, atsižvelgiant į įvairių šalių turistų aptarnavimo patirtį, RIA Novosti pasakojo Rusijos restoranų ir viešbučių federacijos viceprezidentas Vadimas Prasovas.

  Anksčiau Rusijos kelionių organizatorių asociacija (ATOP) pranešė, kad Sidės ir Alanijos kurortuose dirbantys turkų prekybininkai paprašė valdžios institucijų pakeisti "viskas įskaičiuota" sistemos viešbučiuose standartus. Laiške Turkijos turizmo ir kultūros ministerijai jie primena, kad šalis pradėjo orientuotis į "kokybišką" turistą, kuris gali išleisti mažiausiai 1 000 tūkst. dolerių per savo viešnagę. Anot iniciatyvos autorių, "viskas įskaičiuota" "žudo" jų verslą. Jie pasiūlė nustatyti sritis, kuriose tokiu formatu veikiantys viešbučiai nepakenktų kitiems verslininkams.

  Anksčiau Prasovas taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad "viskas įskaičiuota" viešbučių sistemos ekonominis modelis neveikia efektyviai visur, ypač Turkijos Antalijos pakrantėse, nes iš pradžių ši teritorija buvo skirta didžiuliams turistų srautams priimti.

  Pasak Prasovo, turistai iš įvairių šalių maisto ir alkoholio vartojimo atžvilgiu turi savo ypatybių. Yra tam tikros formulės, leidžiančios protingai apskaičiuoti reikiamą produktų skaičių "viskas įskaičiuota" viešbutyje vidutines pajamas gaunančiam žmogui.

  "Taigi, jei imtume 4 asmenų šeimą, galima manyti, kad vaikai iki 16 metų nevartos alkoholio, vartos tik jų tėvai. Be to, galima numatyti, kad vyras gers daugiau nei moteris ir pirks stipresnius gėrimus nei žmona. Tuomet jie nustato, kiek vidutiniškai normalus žmogus gali išgerti stipraus alkoholio, kad neišgriūtų paplūdimyje dėl sveikatos problemų ar nesulauktų žmonos priekaištų dėl to, kad yra "ne tokios formos, kokios ji norėtų", — situaciją pakomentavo jis.

  Ekspertas atkreipė dėmesį į tai, kad, atsižvelgiant į daugelį sąlygų, galima pritaikyti tam tikrą modelį, kaip apskaičiuoti maisto ir gėrimų suvartojimą vienam viešbučio svečiui, o pasitelkę papildomą koeficientą, gautą iš įvairių šalių turistų aptarnavimo patirties, galima prisitaikyti prie tam tikros svečių sudėties tam tikru laikotarpiu.

  "Pavyzdžiui, svečiai iš musulmoniškų šalių beveik nevartoja alkoholio, ko negalima pasakyti apie europiečius. Remiantis tuo, galiausiai išvedamos vidutinės kiekvieno turisto nominalios išlaidos. Iš šio skaičiaus, atsižvelgiant į visas paklaidas, apskaičiuojama nakvynės kaina viešbutyje, kuriame viskas įskaičiuota. Turintys tam tikros patirties ir turėdami statistiką, viešbučiai gali išvesti formulę, kaip apskaičiuoti svečių iš skirtingų šalių produktų suvartojimą", — teigė Prasovas.

  Dar šia tema

  Beveik pusė Lietuvos gyventojų tikisi, kad kils nekilnojamojo turto vertė
  Kiek kainuoja išleisti vaiką į mokyklą
  Lietuvos Seimas saldumynams išleis daugiau nei šimtą tūkstančių eurų
  Tegai:
  sistema "viskas įskaičiuota", kainos, viešbutis, ekspertas

  Svarbiausios temos