21:55 2020 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1115
 • RUB68.7300
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  21

  Anot "Ukrtransgaz", dujų transportavimo sistema yra visiškai paruošta stabiliam darbui šią žiemą

  VILNIUS, rugpjūčio 31 — Sputnik. Ukrainos dujų transportavimo sistemos operatorius "Ukrtransgaz" surengė pratybas tam atvejui, jei Rusija atsisakys dujų tranzito per Ukrainos teritoriją. Apie tai praneša bendrovės spaudos tarnyba.

  Pratybų metu buvo parengtas dispečerių ir kitų dujų transportavimo sistemos operatoriaus tarnybų veiksmų planas.

  Pažymima, kad specialistai apsvarstė keletą galimų scenarijų ir parengė priemonių, kurios padėtų Ukrainai išgyventi artėjantį šildymo sezoną, planą.

  "Ukrainos dujų transportavimo sistema yra pasirengusi stabiliam darbui, jei "Gazprom" įgyvendins "nulinio tranzito" scenarijų", — pareiškė bendrovė.

  Dabartinės dujų tranzito sutartys tarp Maskvos ir Kijevo per Ukrainos teritoriją baigia galioti šių metų pabaigoje, tačiau kol kas jų ateitis išlieka neaiški.

  Neseniai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel priėjo prie išvados, kad reikia paspartinti derybas dėl būsimų dujų tranzito per Ukrainą sutarčių.

  Europos Komisijos viceprezidentas energetikos sąjungos klausimais Marošas Šefčovičius birželį pareiškė, kad susitarė su Rusijos energetikos ministerijos vadovu Aleksandru Novaku surengti derybas rudens pradžioje. Pranešama, kad jos gali vykti rugsėjo 16 dieną Briuselyje.

  Trišaliame susitikime Europos Komisija pasiūlė pasirašyti naują Rusijos ir Ukrainos sutartį dešimties metų laikotarpiui. Taip pat buvo pareikšta pozicija, kad tranzito apimtys turėtų būti patrauklios investuotojams, dalyvaujantiems Ukrainos dujų transportavimo sistemos modernizavime.

  Novakas savo ruožtu pareiškė, kad Rusija sutiks pasirašyti tik tuo atveju, jei sutartis bus komerciškai patraukli, o maršrutas — konkurencingas. Ukraina taip pat turi pateikti aiškų savo dujų transportavimo sistemos valdymo planą, o "Gazprom" ir "Naftogaz" turi išspręsti teisminius ginčus.

  Ukrainos valdžia baiminasi, kad užbaigusi dujotiekio "Nord Stream-2", kuris bus nutiestas nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos, statybą, Rusijos Federacija visiškai atsisakys dujų tranzito per Ukrainos teritoriją. Tai turės rimtos įtakos Ukrainos biudžetui ir ekonomikai, kuri sistemines problemas patiria nuo 2014 metų.

  Dar šia tema

  Prancūzijos ekspertas pabrėžė "Nord Stream-2" privalumus
  Rusija pasiūlė Ukrainai dar metams pratęsti dujų tranzito sutartį
  Lenkija pardavinės Ukrainai amerikietiškas SGD
  Tegai:
  dujų tranzitas, tranzitas, dujos, Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos