07:59 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (113)
  210

  Sekmadienį JAV smogė į gyvenvietes Idlibo provincijoje, yra daugybė aukų ir sugriautų objektų

  VILNIUS, rugsėjo 1 — Sputnik. Vašingtonas, pažeisdamas visus susitarimus ir nepranešęs nei Maskvai, nei Ankarai, pradėjo antskrydžius rajone tarp Maaret Misrin ir Kafer-Haya gyvenviečių Idlibo provincijoje, praneša RIA Novosti.

  Kaip paaiškino Centrinis karinis vadovybės centras, nuo šešių ryto rugpjūčio 31 dieną Rusijos ir Turkijos iniciatyva Sirijos kariuomenė vienašališkai paskelbė paliaubas deeskalacijos zonoje, apie ką buvo pranešta visų konflikto šalių atstovams. Paliaubos turėjo leisti civiliams žmonėms palikti Idlibą humanitarinės pagalbos koridoriumi.

  Prieš parą Rusijos ir Sirijos oro pajėgų karinė aviacija nustojo skraidyti virš Idlibo. Tačiau, kaip pranešė Kariaujančių šalių susitaikymo centras, sekmadienį, 15:00 valandą, JAV smogė į gyvenvietes. Yra daugybė aukų ir sugriautų objektų.

  Centro duomenimis, amerikiečiai pareiškė, kad išpuolio metu buvo sunaikintas grupuotės "Al-Qaeda"* valdymo punktas Sirijoje", keliantis grėsmę JAV piliečių saugumui.

  "Savo veiksmais JAV sukėlė grėsmę tolimesniam paliaubų palaikymui Idlibo deeskalacijos zonoje ir daugelyje krypčių jas nutraukė. <...> Nepaisant amerikiečių atakos sukeltų apšaudymų, Sirijos pajėgos išlaiko karo veiksmų moratoriumą", — sakė Rusijos gynybos ministerija.

  Žinybos atstovų teigimu, tokie Amerikos veiksmai kelia sąmyšį, atsižvelgiant į tai, kad Vašingtonas kaltina Maskvą ir Damaską "beatodairiškai naudojant aviaciją" Idlibe.

  *Rusijoje uždrausta teroristų grupuotė.

  Sirija prieš ir po karo veiksmų pradžios
  © Sputnik /
  Sirija prieš ir po karo veiksmų pradžios
  Temos:
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (113)

  Dar šia tema

  Kaip atrodo aviacijos smūgio Alepe pasekmės
  Paviešinti kadrai, kuriuose Izraelio karinių pajėgų raketos atakavo Siriją
  Paskelbtas Damasko apšaudymo raketomis vaizdo įrašas
  Žiniasklaida: Sirijos oro pajėgos smogė Turkijos konvojui Idlibe
  Tegai:
  aukos, JAV

  Svarbiausios temos