10:35 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  18

  Donaldas Trampas mano, kad Kinija neturi kito pasirinkimo, kaip tik derėtis su JAV dėl prekybos

  VILNIUS, rugsėjo 2 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas patvirtino, kad rugsėjį ketina surengti prekybos derybas su Kinija, praneša RIA Novosti.

  JAV sekmadienį vėl padidino muitus 15 proc. kitai 300 mlrd. dolerių vertės prekių grupei iš Kinijos. Amerikos drabužių ir avalynės asociacijos duomenimis, 91,6 proc. drabužių, 68,4 proc. namų tekstilės ir 52,5 proc. batų importo iš Kinijos bus taikomi nauji muitai.

  "Mes kalbamės su Kinija, susitikimas, kaip žinote, numatytas rugsėjo mėnesį. Pažiūrėsime, kas atsitiks. Tačiau mes nebegalime leisti Kinijai plėšti mūsų šalį", — sakė jis žurnalistams.

  JAV prezidentas Donaldas Trampas mano, kad Kinija neturi kito pasirinkimo, kaip tik derėtis su JAV dėl prekybos. Jis pabrėžia, kad Pekinas tikrai nori kuo greičiau susitarti dėl susitarimo, nes Kinijos ekonomika patiria didelius nuostolius. Amerikos ekonomika, jo nuomone, iš to gauna tik naudos.

  Pekinas išreiškė protestą Vašingtonui dėl vėl padidintų muitų.

  Anksčiau Trampas pareiškė esąs pasirengęs taikyti papildomus muitus iš Kinijos importuojamoms prekėms, jei nepavyks susitarti su Kinijos prezidentu Si Dzinpingu.

  "Praėjusieji metai tapo labai svarbūs Rusijai ir Kinijai. Be to, santykiai su JAV tapo bendra problema — tai prekybos karas su Kinija ir sankcijos Rusijai. Tačiau, nepaisant sudėtingos geopolitinės situacijos, mūsų šalys toliau vystosi", — sakė jis.

  Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) herbas šalia organizacijos būstinės Ženevoje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Teigiama, kad santykių su Jungtinėmis Valstijomis pablogėjimas labai padėjo Rusijos ir Kinijos bendradarbiavimui — 2018 metais prekybos apyvarta tarp šalių pirmą kartą viršijo 100 mlrd. dolerių, ypač žemės ūkio srityje.

  Rusijos Federacijos federalinės muitinės tarnybos duomenimis, Rusijos ir Kinijos užsienio prekybos apyvarta 2018 metais sudarė 108,284 mlrd. dolerių, kas yra 24,5 proc. daugiau.

  Remiantis Kinijos muitinės duomenimis, pirmąjį šių metų pusmetį prekyba tarp dviejų šalių išaugo 5,1 proc. ir sudarė 51,77 mlrd. dolerių.

  Dar šia tema

  Trampas paragino "Apple" išeiti iš Kinijos
  G7 rezultatas: Rusija tampa svarbesnė JAV nei NATO sąjungininkai
  Rusija ir Kinija sušaukė JT Saugumo tarybos posėdį dėl JAV planų su raketomis
  Tegai:
  prekyba, Rusija, Kinija, JAV

  Svarbiausios temos