02:36 2019 Gruodžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7798
  Branduolinis sprogimas, archyvinė nuotrauka

  Buvęs JAV pareigūnas: dirbtinis intelektas gali išprovokuoti branduolinį karą

  CC0 / United States Department of Energy
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  26

  Jo manymu, dirbtinio intelekto sistemos neturėtų būti naudojamos kontroliuojant branduolinius ginklus

  VILNIUS, rugsėjo 2 — Sputnik. Dirbtinio intelekto naudojimas karinėse sistemose (priimant sprendimą dėl branduolinio smūgio) gali kelti didelį pavojų. Apie tai rašo leidinys "Breaking Defense" su nuoroda į buvusį JAV gynybos sekretorių Robertą Vorką (Robert Work).

  Anot jo, dirbtinio intelekto sistemos neturėtų dalyvauti kontroliuojant branduolinius ginklus, nes jie paleidžiami pagal tam tikrus parametrus ir rodiklius. Kai kuriose situacijose dirbtinis intelektas gali laikyti nepavojingus veiksnius grėsmingais, ir tai yra "nerimą kelianti perspektyva".

  Dažniausiai kaip pavyzdys nurodomas rusiška "Perimetro" sistema, kuri gali priimti seismines veiklas kaip branduolinius sprogimus, po ko išsiųs prašymą kariuomenės štabui, o jei negaus atsakymo, gali duoti komandą paleisti tarpžemynines balistines raketas.

  Be to, Vorkas pridūrė, kad dirbtinio intelekto naudojimas karo srityse gali sukelti pražūtingas pasekmes ir be tiesioginio dalyvavimo valdant branduolinius ginklus. Visų pirma, jis gali būti naudojamas analizuojant žvalgybos duomenis, taip pat ankstyvo perspėjimo sistemose.

  "Įsivaizduokite, tarkim, dirbtinio intelekto sistema Kinijos kariuomenės vadovybės centre, išanalizavusi operatyvinius duomenis, pareiškia, kad JAV ruošiasi suduoti smūgį Kinijai, ir rekomenduoja suduoti prevencinį smūgį", — sakė Vorkas.

  Kita vertus, jis pažymi, kad dirbtinis intelektas tikrai gali būti naudingas kariuomenei, tačiau jo naudojimas turėtų būti ribotas ir neturėtų būti taikomas branduoliniams ginklams, nes tai gali sukelti "katastrofišką scenarijų".

  Dar šia tema

  Raketinė įtampa. Kas gresia Rusijai JAV atsisakius sumažinti branduolinį arsenalą
  NATO netyčia atskleidė vietas, kuriose saugomi Amerikos branduoliniai ginklai
  Tegai:
  branduolinis ginklas, dirbtinis intelektas, JAV

  Svarbiausios temos