19:07 2020 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1005
 • RUB68.9032
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (86)
  46

  Pasak Rusijos URM, toks požiūris į žurnalistus prieštarauja visoms civilizuoto elgesio normoms, visiems tiems susitarimams, kurie buvo daug kartų priimti, tame tarpe ir ESBO

  VILNIUS, rugsėjo 2 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas teigė, kad aptarė situaciją su "RT" ir Sputnik su Prancūzijos užsienio reikalų ministru Žanu Yvu Le Drianu ir pabrėžė nepriimtiną Rusijos žiniasklaidos diskriminaciją.

  Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Антон Денисов

  "Situacija nekelia optimizmo, nes, jei esu teisingai informuotas, jei per pastarąsias kelias dienas niekas nepasikeitė, "RT France" ir Sputnik korespondentams Paryžiuje vis dar netaikoma akreditacija Eliziejaus rūmuose. Aš iškėliau šį klausimą prezidento (Vladimiro) Putino vizito metu į Prancūziją, mes turėjome atskirą pokalbį su Prancūzijos užsienio reikalų ministru, su prezidento (Emanuelio) Makrono patarėju užsienio politikos klausimais", — sakė Rusijos URM Lavrovas MVTSI (universiteto) studentams.

  Pasak Lavrovo, toks požiūris į žurnalistus prieštarauja visoms civilizuoto elgesio normoms, visiems tiems susitarimams, kurie buvo daug kartų priimti, tame tarpe ir ESBO.

  Jis priminė, kad pagal ESBO taisykles visi bet kurios organizacijos šalies piliečiai turi teisę gauti informaciją savo šalyje ir užsienyje, o valstybės narės įsipareigojo netrukdyti laisvai skleisti informaciją.

  "Deja, mūsų kolegos iš Vakarų, kurie labai pavydžiai reaguoja į tai, kas pas mus vyksta reguliuojant demokratinius procesus įstatymais, imasi žingsnių visiškai priešinga linkme", — pridūrė ministras.

  Lavrovas pažymėjo, kad Rusija iškelia Rusijos žiniasklaidos diskriminacijos Prancūzijoje ir kitose Vakarų šalyse klausimą prieš Europos Tarybą ir ESBO.

  "Ir noriu pozityviai pabrėžti, kad ESBO atstovas žiniasklaidos laisvės klausimais ponas Harlemas Deziras — prancūzas, beje, Prancūzijos Respublikos pilietis — neseniai pradėjo daugiau dėmesio skirti poreikiui užtikrinti vienodą požiūrį į tam tikras situacijas, besivystančias skirtingose ESBO šalyse — narėse. Tačiau darbo labai daug", — pridūrė Lavrovas.                        

  Pastaraisiais metais Rusijos žiniasklaidos padėtis Vakaruose tampa vis sunkesnė. 2016 metų lapkričio mėnesį Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, kurioje teigiama apie "būtinybę kovoti su Rusijos žiniasklaida", o pagrindinėmis grėsmėmis buvo įvardytos Sputnik ir "RT".

  Vakarų politikai, įskaitant JAV senatorius ir Kongreso narius, taip pat Prancūzijos prezidentas apkaltino Sputnik ir "RT" kišimusi į rinkimus JAV ir Prancūzijoje, tačiau nepateikė jokių įrodymų. Rusijos atstovai tokius kaltinimus pavadino nepagrįstais.

  Temos:
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (86)

  Dar šia tema

  Rusijos URM: Vokietijos valdžia skatina "priešiškumą" prieš "RT" ir "Sputnik"
  Britanijos URM taip ir neatsakė Rusijai, kodėl neakreditavo "Sputnik" ir "RT" žurnalistų
  JAV užsienio transliacijų vadovas pervertino Sputnik ir RT biudžetą 20 kartų
  Tegai:
  RT, Sputnik, Prancūzija, Rusija

  Svarbiausios temos