15:49 2021 Gegužės 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.2060
 • RUB89.8825
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  15

  Nusprendęs, kad jau atliko savo, kaip premjero, misiją, Mamuka Bachtadzė paskelbė apie atsistatydinimą per Facebook

  VILNIUS, rugsėjo 2 — Sputnik. Gruzijos ministras pirmininkas Mamuka Bachtadzė paskelbė apie savo atsistatydinimą.

  "Plėtros programa yra sukurta, pagrįsta, todėl nusprendžiau atsistatydinti, nes manau, kad šiame etape įvykdžiau savo misiją. <...> Man tai buvo didžiulė garbė ir kartu didžiulė atsakomybė vykdyti Gruzijos ministro pirmininko pareigas ginant mūsų šalies interesus", — parašė premjeras savo Facebook paskyroje.

  Jis padėkojo visiems ministrams ir valdančiosios partijos "Gruzijos svajonė" įkūrėjui Bidzinui Ivanišvili už palaikymą ir bendradarbiavimą ir pažymėjo, kad lieka partijos nariu.

  Mamuka Bachtadzė gimė 1982 metais Tbilisyje. Jis baigė Tbilisio valstybinio universiteto Mikroekonomikos ir vadybos fakultetą, o Lomonosovo vardo Maskvos valstybiniame universitete įgijo magistro laipsnį, turi technikos mokslų daktaro laipsnį.

  Bachtadzė Gruzijos vyriausybei vadovavo nuo 2018 metų birželio mėn. Prieš tai jis ėjo finansų ministro pareigas. Ministrai toliau vykdys savo pareigas, kol bus patvirtinta nauja vyriausybė. Partija, gavusi geriausią rezultatą rinkimuose, dabar tai — "Gruzijos svajonė", gali iškelti kandidatą į ministrą pirmininką.

  Per dvi savaites nuo vyriausybės vadovo pasitraukimo parlamentas turi pareikšti pasitikėjimą naujuoju pretendentu į šias pareigas, jo kabineto sudėtimi ir programa.

  Kaip žurnalistams sakė parlamento narys Gia Volskis, antradienį valdančiosios "Gruzijos svajonė" partijos politinė taryba paskelbs naujojo ministro pirmininko kandidatūrą. RIA Novosti rašo, kad, anot vietos žiniasklaidos, tai gali būti vidaus reikalų ministras Georgijus Gacharija arba regioninės plėtros ir infrastruktūros ministrė Maja Ckitišvili.

  Dar šia tema

  Gruzijos valdžia pranešė apie sumažėjusį Rusijos turistų skaičių
  Gruzijos valdžia įvardijo žalos dėl prarastų Rusijos turistų mastą
  Tegai:
  atsistatydinimas, ministras pirmininkas, Gruzija

  Svarbiausios temos