00:49 2020 Rugpjūčio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1854
 • RUB86.3692
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  47

  Lenkijos parlamentinė grupė, atsakinga už karines reparacijas, paskaičiavo, kad šalis iš Vokietijos gali reikalauti dar 1 trilijono USD žalos atlyginimo

  VILNIUS, rugsėjo 2 — Sputnik. Lenkijos krašto apsaugos ministras Mariušas Blaščakas (Mariusz Blaszczak) per Lenkijos televiziją apkaltino Rusiją, kad jo šalis negavo pokario reparacijų iš Vokietijos, praneša RIA Novosti.

  Rusijos liberalų demokratų partijos vadovas Vladimiras Žirinovskis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Федоренко

  Anot jo, "Rusija priėmė tokį sprendimą" ir "Lenkija šiuo atveju nebuvo suvereni". Jis taip pat primygtinai reikalauja, kad reparacijų klausimas nebūtų uždarytas.

  Per Potsdamo konferenciją 1945 metais buvo pasiektas susitarimas, pagal kurį Lenkija gavo reparacijas iš TSRS dalies, kurias sumokėjo Vokietijos rytinė zona. Nuo 1954 metų jų mokėjimas buvo nutrauktas bendru TSRS ir Lenkijos Liaudies Respublikos susitarimu.

  Tačiau pastaruoju metu Varšuva vėl pradėjo reikalauti mokėjimų. Lenkijos prezidentas Andžejus Duda pareiškė, kad tai "tiesos ir atsakomybės klausimas", ir jis vis dar yra atviras.

  Gegužės mėnesį Lenkijos parlamentinė grupė, atsakinga už karines reparacijas, paskaičiavo, kad šalis iš Vokietijos gali reikalauti dar 1 trilijono USD žalos, patirtos Antrojo pasaulinio karo metais, atlyginimo.

  Ministras pirmininkas Mateušas Moravieckis per 80-ųjų Antrojo pasaulinio karo pradžios metinių minėjimą taip pat priminė apie reparacijas.

  Savo ruožtu Vokietija ne kartą pareiškė, jog neketina mokėti, nes nėra pagrindo abejoti, kad Lenkija atsisakė reparacijų 1954 metais.

  Dar šia tema

  Lenkijoje prasidėjo II-ojo pasaulinio karo 80-mečio minėjimo renginiai
  Volodinas: Varšuvoje politizuojami Antrojo pasaulinio karo rezultatai
  Vokietijos prezidentas atsiprašė lenkų
  Rusijos URM priminė, kad būtent TSRS išgelbėjo Europos demokratiją
  Tegai:
  žalos atlyginimas, Vokietija, Lenkija

  Svarbiausios temos