08:09 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  17

  Vietoje Donaldo Trampo į Lenkiją atvyko JAV viceprezidentas Maikas Pensas

  VILNIUS, rugsėjo 2 — Sputnik. Lenkija supranta JAV prezidento Donaldo Trampo poreikį atidėti vizitą, cituoja Respublikos prezidento Andžejaus Duda žodžius RIA Novosti.

  JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Илья Питалев

  Anksčiau Trampas atšaukė praėjusį savaitgalį suplanuotą vizitą į Lenkiją dėl uragano "Doriano" artėjimo prie šalies vakarinės pakrantės. Buvo planuojama, kad Trampas lankysis Lenkijoje rugpjūčio 31 - rugsėjo 2 dienomis ir dalyvaus renginiuose, skirtuose paminėti Antrojo pasaulinio karo pradžios 80-ąsias metines. Vietoje savęs Trampas išsiuntė į Lenkiją Pensą.

  "Uraganas lėmė planų pasikeitimą. Nėra jokių abejonių, kad šioje situacijoje prezidentas turėtų būti savo šalyje", — sakė Duda.

  Jis padėkojo Pensui už dalyvavimą atminimo renginiuose. "Prašau priimti mano asmeninę padėką už tai", — sakė Lenkijos prezidentas.

  Lenkijos prezidento kanceliarijos vadovas Kšištofas Ščerskis teigė, kad Trampas tikriausiai aplankys šalį rudenį. Dėl atidedamo Trampo vizito, Lenkija ir JAV atidėjo kitos deklaracijos dėl karinio bendradarbiavimo pasirašymą, kurioje minimas ankstesnių susitarimų, visų pirma susijusių su JAV karinių pajėgų stiprinimu, įgyvendinimas. Lenkija tikisi pasirašyti šį dokumentą kito Trampo vizito metu.

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: Trampas paprašė peržiūrėti karinės pagalbos Ukrainai programą
  Lenkijoje dėl Trampo vizito įvestas terorizmo pavojaus režimas
  Trampas: uraganas "Dorianas" gali tapti vienu didžiausių JAV
  Tegai:
  Varšuva, Donaldas Trampas, vizitas, Lenkija, JAV

  Svarbiausios temos