04:44 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  132

  Magnetinė audra prasidėjo rugpjūčio 31 dieną ir tęsis iki antradienio ryto

  VILNIUS, rugsėjo 2 — Sputnik. Užfiksuota antra stipriausia einamųjų metų magnetinė audra visoje Žemėje, praneša RIA Novosti su nuoroda į Mokslų akademijos Fizikos instituto Saulės rentgeno astronomijos laboratorijos mokslininkų pranešimą.

  "Šiuo metu beveik visose mūsų planetos stebėjimo stotyse vienu metu fiksuojamas geomagnetinio aktyvumo padidėjimas", — rašoma instituto svetainėje.

  Magnetinė audra prasidėjo rugpjūčio 31 dieną ir tęsis iki antradienio ryto.

  Didžiausia mokslininkų užfiksuota magnetinė audra siekia du balus penkių balų skalėje. Tai siejama su greito Saulės vėjo srauto priartėjimu prie Žemės.

  "Tačiau šiokia tokia staigmena buvo ankstyva audros, kurios buvo tikimasi ne anksčiau kaip sekmadienį, pradžia ir jos stiprumas — prognozė buvo tik šiems metams įprasto minimalaus pirmo lygio audra", — teigiama pranešime.

  Vykstanti magnetinė audra jau antra galingiausia šiais metais. Pažymima, kad "didesnio masto įvykis per pastaruosius 8 mėnesius užfiksuotas tik gegužę".

  "Atsižvelgiant į gana didelį dabartinės srovės greitį, taip pat į stabilią Saulės padėtį, labai tikėtina, kad audra vėl pasieks Žemę rugsėjo pabaigoje, 27-28 dienomis. Ar šiomis dienomis pasikartos dabartinio stiprumo audra, ar per tą laiką plazmos srautas sumažės, šiuo metu sunku pasakyti", — sako mokslininkai.

  Dar šia tema

  Fizikai iš Rusijos išmoko, kaip išgauti "trimatį" sprogimų Saulėje vaizdą
  Astronomai pirmą kartą nufotografavo mikrokvazaro "sraigtus"
  Tegai:
  energetika, Žemė, kosmosas, audra

  Svarbiausios temos