10:33 2019 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1030
 • RUB70.3933
  Jungtinės Karalystės parlamentas, archyvinė nuotrauka

  Žiniasklaida: Toriai gali netekti vietos Parlamente dėl galimo "kietojo Brexit"

  © Sputnik / Александр Юрьев
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (103)
  19 0 0

  Džonsonas rugpjūčio 28 dieną paskelbė, kad Parlamento darbas bus sustabdytas iki spalio 14 dienos, o tai žymiai sumažina tikimybę, jog deputatai galės užkirsti kelią šaliai pasitraukti iš ES be susitarimo

  VILNIUS, rugsėjo 2 — Sputnik. Konservatoriai ir parlamentarai, kurie palaiko bandymą blokuoti Britanijos pasitraukimą iš ES be susitarimo, praras savo partijos atstovavimą Parlamente, jei jie neparodys solidarumo su valdžia, praneša televizijos kanalas "Sky News".

  Brexit, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Джастин Гриффитс-Уилльямс

  Ministras pirmininkas Borisas Džonsonas rugpjūčio 28 dieną paskelbė, kad Parlamento darbas bus sustabdytas iki spalio 14 dienos, o tai žymiai sumažina tikimybę, kad deputatai galės užkirsti kelią šalies pasitraukimui iš ES be susitarimo. "Brexit" turi įvykti spalio 31 dieną.

  "Apie dešimt parlamentarų konservatorių, kurie priešinasi "Brexit" be susitarimo, nori priversti ministrą pirmininką jį atidėti, pranešė kanalas. Džonsonas, anot "Sky News", sekmadienį aptarė situaciją su partijų vadovais ir grasino "nubausiąs tuos, kurie ketina maištauti".

  "Partijos organizatoriai pasakė Konservatorių partijos parlamentarams, kad tuo atveju, jei jie antradienį nebalsuos su kartu vyriausybe, jie sunaikins vyriausybės derybinę poziciją ir Parlamento kontrolę perduos Džeremiui Korbinui (leiboristų partijos lyderiui)", — kanalui pasakojo šaltinis iš Parlamento.

  Jis pridūrė, kad bet kuris konservatorių narys, nusprendęs stoti į opoziciją šiuo klausimu, "bus pašalintas iš partijos Parlamente, tačiau išlaikys savo vietą (tai yra, taps nepartinis) ir negalės dalyvauti rinkimuose kaip Konservatorių partijos kandidatas".

  Padėtis su "Brexit"

  Jungtinė Karalystė turėjo pasitraukti iš ES kovo 29 dieną, tačiau "Brexit" procesas buvo atidėtas dėl to, kad Didžiosios Britanijos Parlamentas tris kartus atmetė vyriausybės pateiktą "Brexit" susitarimo pasiūlymą.

  Šiuo atžvilgiu Didžiosios Britanijos Parlamente buvo priimtas įstatymas, kuriuo raginama, kad vyriausybė reikalautų atidėti "Brexit" ir būtų išvengta pasitraukimo iš ES be susitarimo.

  Pagal naujausius susitarimus su Europos Sąjunga, Didžioji Britanija turi palikti ES ne vėliau kaip spalio 31 dieną.

  Daugelis šalių mano, kad galimas Britanijos pasitraukimas iš ES be susitarimo labai paveiktų tiek Europos, tiek Didžiosios Britanijos ekonomiką. Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija perspėjo, kad šalies gyventojai gali pamiršti vaistus ir medicinos įrangą iš JK. Tai taip pat gali apsunkinti Lietuvos vežėjų veiklą.

  Be to, Britanijai pasitraukus iš ES be sandorio, daugelis lietuviškų prekių gali dingti iš Didžiosios Britanijos parduotuvių lentynų. Kaip pažymėjo Lietuvos verslininkai, tokia grėsmė egzistuoja, nes maistą gabenantiems sunkvežimiams ilgą laiką gali būti neleista kirsti sienos.

  Lietuva, kaip ir daugelis kitų šalių, aktyviai ruošiasi "kietajam Brexit" scenarijui. Anksčiau Lietuvos vyriausybė patvirtino daugybę teisinių priemonių, kurios sumažins neigiamas pasekmes Lietuvos piliečiams ir komercinėms struktūroms Lietuvoje ir Didžiojoje Britanijoje.

  Interviu Sputnik Lietuva Lietuvos visuomenės veikėjas Giedrius Grabauskas teigė, kad po "Brexit" daugelis lietuvių vyks į kitas ES šalis, o ne į tėvynę. Jo manymu, vargu, ar jie norės grįžti į Lietuvą.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (103)

  Dar šia tema

  Makronas: ES ruošiasi visiems "Brexit" scenarijams
  Džonsonas įvertino galimybes išspręsti Airijos sienos klausimą po "Brexit"
  Turėsite pamiršti apie "norų sąrašą": po "Brexit" Baltijos šalys "susiverš diržus"
  Tegai:
  Brexit poveikis, Brexit, parlamentas, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos