08:21 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  63

  Pasak eksperto, Varšuvos siūlymas Kijevui pirkti JAV kurą atrodo labai nuostolingas

  VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. JAV, Lenkija ir Ukraina pasirašė tarpvyriausybinį susitarimą dėl bendradarbiavimo tiekiant gamtines dujas, pranešė RIA Novosti.

  Dokumente kalbama apie "Ukrainos dujų rinkos reformos, Lenkijos gamtinių dujų importo infrastruktūros, Ukrainos suskystintų gamtinių dujų saugojimo ir eksporto infrastruktūros ir dujų jungčių plėtojimo regione" sąveiką.

  Interviu Sputnik radijui Maskvos valstybinio Lomonosovo universiteto istorikas Jurijus Borisionokas priminė, jog Lenkija neatsižvelgia į tai, kad per penkerius metus gali pasikeisti valdžia, o naujų lyderių pozicija gali šiek tiek pakisti.

  "Be abejo, bet kokia adekvati valdžia dujų klausimą spręs atsižvelgdama į "mėlynojo kuro" kainas. Tai, ką Zelenskis siūlo lenkams, labai primena brangias skyrybas, nes patys lenkai ketina gauti suskystintas dujas iš JAV ir Vidurio Rytų Europos ir prie šios kainos pridėję savo interesus jie perparduos jas Ukrainai", — sako ekspertas.

  Pasak jo, teoriškai Ukraina turės pirkti labai brangias dujas, turint omenyje tai, kad jos taip pat bus brangios Lenkijai.

  Borisionokas priminė, kad jei dabar Varšuva gaus subsidijas iš Europos Sąjungos, tai ateityje ji turės gyventi ribotomis galimybėmis. Šiuo atveju svarbiausia bus dujų kaina.

  Europos šalių reitingas pagal gamtinių dujų prieinamumą gyventojams
  © Sputnik /
  Europos šalių reitingas pagal gamtinių dujų prieinamumą gyventojams

  Dar šia tema

  Į Lietuvą atkeliavo didelis SGD krovinys iš Norvegijos
  Lenkija tikisi sumažinti išlaidas dujoms JAV SGD sąskaita
  "Klaipėdos nafta" nelaimėjo SGD terminalo vystymo Kipre konkurso
  Tegai:
  kaina, Ukraina, dujos, Lenkija, JAV

  Svarbiausios temos