22:57 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  46

  Pasak dvasininkų, šiose knygose pateikti prakeikimai ir burtai yra tikri, ir žmogaus juos tardamas gali iškviesti piktąsias dvasias

  VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. JAV Tenesio valstijos Šv. Edvardo pradinės mokyklos mokiniai nebegalės pasiimti iš bibliotekos knygų apie Harį Poterį. Įstaigos vadovybė jose įžvelgė "tikrus prakeikimus ir burtus, kuriais galima iškviesti piktąsias dvasias".

  Visas septynias knygas apie jauno burtininko nuotykius išimti iš bibliotekos nusprendė dvasininkas Denas Rihilas.

  "Šiose knygose magija pateikiama ir kaip gėris, ir kaip blogis, tai netiesa — tai gudri apgaulė. Šiose knygose esantys prakeikimai ir burtai yra tikri, žmogaus juos tardamas gali iškviesti piktąsias dvasias", — laikraštis "Tennessean" pateikia pastoriaus elektroninį pranešimą.

  Rihilas pažymi, kad surengė konsultacijų seriją su egzorcistais iš JAV ir Italijos, kurie rekomendavo jam išimti knygas iš bibliotekos.

  Balandį Gdansko mieste, Lenkijoje, kunigai priešais bažnyčią sudegino knygas apie Harį Poterį, vampyrus ir vilkatus iš serijos "Sutemos" ir "Senovės medicinos ir magijos paslaptys". Kaip pareiškė vienas iš akcijos dalyvių, "be Dievo dvasios sunku tai suprasti". Ceremonijoje dalyvavęs dvasininkas Janas Kucharskis, atsakydamas į klausimą apie knygas apie Harį Poterį, pareiškė, kad šios rūšies literatūra prieštarauja Dievo žodžiui ir turėtų būti atmesta. Vėliau ceremonijos organizatorius atsiprašė už knygų sudeginimą.

  Dar šia tema

  Nauja knyga apie Harį Poterį grąžina knygos gerbėjus į vaikystę
  Džoana Rouling nusiuntė mažai sirei visas knygas apie Harį Poterį
  Rygoje vasarą bus atidaryta Hario Poterio mokykla
  Tegai:
  knygos, JAV, Haris Poteris

  Svarbiausios temos