17:31 2020 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  26

  Pratybos vyks netoli Danijos sąsiaurio, jungiančio Baltijos jūrą su Šiaurės jūra, taip pat tarp Kylio ir Bornholmo ir truks iki rugsėjo 19 dienos

  VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. Pratyboms Baltijos jūroje NATO mobilizavo apie 40 laivų ir tris tūkstančius karių, kurie kartu su sąjungininkais bendradarbiaus mokydamiesi reaguoti į teritorines pretenzijas, kurias pateikė neįvardinta regiono šalis, ir užtikrins laivybos laisvę, pranešė RIA Novosti su nuoroda į aljanso pranešimą.

  Pratybų legenda yra "išgalvota", sakoma pranešime, tačiau taip pat minimas "saugumo padėties regione pablogėjimas" Rusijos karinių pajėgų stiprinimo fone.

  "Kasmetinėse jūrų pratybose "Šiaurės krantai", kurios prasideda Kopenhagos uoste, dalyvauja apie tris tūkstančius kariškių ir daugiau nei 40 laivų iš 18 šalių. Pratybos vyks netoli Danijos sąsiaurio, jungiančio Baltijos jūrą su Šiaurės jūra, taip pat tarp Kylio ir Bornholmo ir truks iki rugsėjo 19 dienos", — teigiama aljanso pranešime.

  Pažymima, kad "Baltijos jūra yra gyvybiškai svarbi Šiaurės Atlanto aljansui ir ji ribojasi su šešiomis NATO šalimis". Aljanso atstovė Oana Lungescu teigė, kad "saugumo padėtis regione pablogėjo po to, kai Rusija "neteisėtai aneksavo" Ukrainos Krymą, ir dėl jos karinių pajėgų plėtros". Ji pridūrė, kad "NATO reagavo į Rusijos "agresyvius veiksmus" padidindama oro ir jūros patruliavimą regione ir dislokuodama daugiau kaip 4500 karių Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje".

  Kaip nurodyta "išgalvotoje" pratybų, kurios rengiamos nuo 2007 metų, legendoje, tam tikra "regiono šalis pateikia teritorines pretenzijas į salas Baltijos jūroje, naudodama savo jūrų pajėgas, ir kelia grėsmę laivybos laisvei". "Pagal JT mandatą, sąjungininkų ir partnerių pajėgos sieks atkurti laivybos laisvę. Pratybose taip pat bus mokomasi karinio jūrų laivyno žvalgybos, jūrų kovos, oro gynybos, minų šalinimo ir kt." — teigiama aljanso pranešime.

  Pratybose dalyvauja Belgija, Danija, Vokietija, Estija, Suomija, Prancūzija, Italija, Kanada, Kroatija, Latvija, Lietuva, Nyderlandai, Norvegija, Lenkija, Švedija, Šveicarija, Didžioji Britanija ir JAV.

  NATO: plėtros istorija
  © Sputnik /
  NATO: plėtros istorija

  Dar šia tema

  Vinys į NATO dangtį. Kodėl JAV kaip ugnies bijo S-400 tiekimo Turkijai
  NATO netyčia atskleidė vietas, kuriose saugomi Amerikos branduoliniai ginklai
  DLR: trys Ukrainos kariai nuskendo NATO instruktorių akivaizdoje
  Keičiasi Lietuvoje dislokuotos NATO bataliono kovinės grupės vadovas
  Rusija vėl paragino NATO paskelbti raketų dislokavimo Europoje moratoriumą
  Tegai:
  Danija, pratybos

  Svarbiausios temos