12:32 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  JAV trijų demokratų ir dviejų respublikonų "Ukrainos Senato frakcija" paramą Ukrainai pavadino "ypatingai svarbia ilgalaikiam Ukrainos kariuomenės gyvybingumui"

  VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Abiejų partijų JAV senatorių grupė paragino JAV prezidento Donaldo Trampo administraciją skirti Ukrainai lėšų saugumui užtikrinti, praneša "Politico".

  Petro Porošenko ir Dalia Grybauskaitė
  © Sputnik / Михаил Маркив

  Anksčiau leidinys, cituodamas JAV administracijos darbuotoją, pranešė, kad Trampas paprašė savo nacionalinio saugumo komandos peržiūrėti karinę pagalbą Ukrainai, kad įsitikintų, jog lėšos naudojamos JAV interesais. Šis klausimas vis dar svarstomas, o Ukrainai skirtos lėšos įšaldytos.

  Laiške Baltųjų rūmų štabo viršininko pareigas einančiam Mikui Malvaniui (Mick Mulvaney) trijų demokratų ir dviejų respublikonų "Ukrainos Senato frakcija" paramą Ukrainai pavadino "ypatingai svarbia ilgalaikiam Ukrainos kariuomenės gyvybingumui".

  "JAV finansinė parama saugumo srityje jau padėjo pakeisti situaciją šiame konflikte, todėl būtina apsaugoti šios jaunos šalies suverenią teritoriją", — rašoma laiške.

  2017 metais JAV administracija patvirtino ginklų, įskaitant nešiojamąsias prieštankinių raketų sistemas "Javelin", tiekimą į Kijevą. Ankstesnė Barako Obamos administracija, nepaisydama dažnų Ukrainos prašymų, atsisakė tai padaryti. "Javelin" jau pristatytos į Ukrainą.

  Rusija ne kartą perspėjo apie planus tiekti ginklus Ukrainai, nes šis žingsnis tik dar labiau sustiprins konfliktą Donbase. Kaip ne kartą yra pareiškęs Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas, ginklų tiekimas Ukrainai iš išorės neprisidės prie Donbaso krizės sprendimo ir Minsko susitarimų įgyvendinimo.

  Dar šia tema

  JAV verčia "rusofobiškas" Baltijos šalis tiekti mirtiną ginklą Ukrainai
  JAV Senatas sutiko suteikti Kijevui 250 mln dolerių gynybai užtikrinti
  Žiniasklaida: Trampas paprašė peržiūrėti karinės pagalbos Ukrainai programą
  Tegai:
  parama, Ukraina, JAV

  Svarbiausios temos