18:27 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  92

  Anksčiau Bulgarijos užsienio reikalų ministerija paprašė Rusijos "nesikišti" į respublikos vidaus reikalus ir nepropaguoti tezės, kad TSRS išlaisvino Europą nuo nacizmo

  VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Rusijos ambasada Bulgarijoje nustebo dėl Bulgarijos užsienio reikalų ministerijos pranešimo apie parodą, skirtą Rytų Europos išvadavimo 75-osioms metinėms. Apie tai Facebook parašė diplomatinė atstovybė.

  Rusijos liberalų demokratų partijos vadovas Vladimiras Žirinovskis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Федоренко

  Paroda turėtų būti atidaryta rugsėjo 9 dieną Rusų kultūros centre, Sofijoje, tačiau ji jau sukėlė Bulgarijos valdžios institucijų kritiką.

  Bulgarijos URM paprašė Rusijos ambasados nepalaikyti "abejotinos tezės", kad TSRS išlaisvino Rytų Europą nuo nacizmo.

  Be to, respublika "išvadavimo" terminą pavadino abejotinu, nes "į privilegijuotą padėtį patenka tik tam tikri Bulgarijos politiniai sluoksniai ir yra kišimasis į vidaus politinius procesus".

  Rusijos ambasada Bulgarijoje pareiškė, kad paroda skirta supažindinti Bulgarijos visuomenę su archyvine medžiaga iš Rusijos saugyklų.

  "Daugelis dokumentų anksčiau nebuvo žinomi ar neseniai išslaptinti ir kalbama apie lemiamą Raudonosios armijos vaidmenį išlaisvinant žmoniją nuo fašistinio maro", — pažymėjo diplomatinė atstovybė.

  Ambasada taip pat priminė, kad Rusija neketino kištis į Bulgarijos vidaus reikalus. Rusijos diplomatai patarė prieš darant išvadas pirmiausia susipažinti su ekspozicija.

  Kitos šalys taip pat bando nuvertinti TSRS indėlį į pergalę Antrajame pasauliniame kare.

  Neseniai Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas Twitter paskyroje paskelbė vaizdo pranešimą, kuriame prilygino Sovietų Sąjungą hitlerinei Vokietijai.

  Anot jo, 1939 metais Lenkija buvo "tarp fašistų kūjo ir komunistų priekalo".

  Rusija tokią retoriką griežtai pasmerkė ir priminė, kad būtent Didžioji Britanija ir daugelis kitų šalių prieš pat karą "sabotavo TSRS pasiūlymus" sukurti antihitlerinį aljansą.

  Ministras pirmininkas Borisas Džonsonas
  © Sputnik / Джастин Гриффитс-Уилльямс

  Rugsėjo 1 dieną Lenkijoje vyko renginiai, skirti Antrojo pasaulinio karo pradžios 80-osioms metinėms paminėti. Kvietimai buvo išsiųsti visiems NATO lyderiams, įskaitant Vokietijos kanclerę Angelą Merkel, taip pat ES šalims ir "Rytų partnerystės" dalyviams. Paskutinę akimirką JAV prezidentas Donaldas Trampas ir Baltarusijos vadovas Aleksandras Lukašenka atsisakė vykti į Varšuvą ir išsiuntė savo atstovus. Lenkijos valdžia į renginį nepakvietė Rusijos.

  Varšuva šį sprendimą susiejo su tuo, kad Rusija nėra Lenkijos tarptautinių organizacijų narė, taip pat su tuo, kad Rusija tariamai nesidomi "istorine tiesa".

  Kremlius teigė, kad jokie minėjimo renginiai, skirti Didžiojo Tėvynės karo ir Antrojo pasaulinio karo metinėms, be Rusijos dalyvavimo negali būti pilnaverčiai.

  Dar šia tema

  JAV profesorius priminė apie lemiamą TSRS indėlį sutriuškinant nacius
  Kas rašoma apie Antrąjį pasaulinį karą įvairių šalių vadovėliuose
  Vakarai bando sumenkinti TSRS vaidmenį Antrojo pasaulinio karo metu, pareiškė Lavrovas
  Tegai:
  Rusijos ambasada, Bulgarija, Rusija, Antrasis pasaulinis karas, TSRS

  Svarbiausios temos