11:08 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (179)
  50

  EK pabrėžia, kad gali įvykti "kietasis Brexit", o tokios JK ir ES "skyrybos" sukels didelių sunkumų Sąjungos piliečiams ir verslui

  VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Europos Komisija paragino likusių 27 Europos Sąjungos šalių piliečius ir verslininkus pasiruošti galimam "kietajam Brexit", rašo RIA Novosti autorė Marija Kniazeva su nuoroda į EK pranešimą.

  "Pasirengimas "Brexit" be susitarimo: paskutinis Europos Komisijos kreipimasis į visus ES piliečius ir verslą pasirengti JK pasitraukimui 2019 metų spalio 31 dieną", — rašoma pranešime.

  Pranešime pabrėžiama, kad gali įvykti "kietasis Brexit". Be to, tokios JK ir ES "skyrybos" sukels didelių sunkumų ES piliečiams ir verslui, turės rimtų neigiamų ekonominių padarinių, kurie Didžiojoje Britanijoje bus jaučiami daug stipresni, pažymi EK.

  Padėtis su "Brexit"

  Jungtinė Karalystė turėjo pasitraukti iš ES kovo 29 dieną, tačiau "Brexit" procesas buvo atidėtas dėl to, kad Didžiosios Britanijos parlamentas tris kartus atmetė vyriausybės pateiktą "Brexit" susitarimo pasiūlymą.

  Šiuo atžvilgiu Didžiosios Britanijos parlamente buvo priimtas įstatymas, kuriuo raginama, kad vyriausybė reikalautų atidėti "Brexit" ir būtų išvengta pasitraukimo iš ES be susitarimo.

  Pagal naujausius susitarimus su Europos Sąjunga, Didžioji Britanija turi palikti ES ne vėliau kaip spalio 31 dieną.

  Daugelis šalių mano, kad galimas Britanijos pasitraukimas iš ES be susitarimo labai paveiktų tiek Europos, tiek Didžiosios Britanijos ekonomiką. Taigi Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija perspėjo, kad šalies gyventojai gali pamiršti vaistus ir medicinos įrangą iš JK. Tai taip pat gali apsunkinti Lietuvos vežėjų veiklą.

  Be to, Britanijai pasitraukus iš ES be sandorio, daugelis lietuviškų prekių gali dingti iš Didžiosios Britanijos parduotuvių lentynų. Kaip pažymėjo Lietuvos verslininkai, tokia grėsmė egzistuoja, nes maistą gabenantiems sunkvežimiams ilgą laiką gali būti neleista kirsti sienos.

  Brexit, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Джастин Гриффитс-Уилльямс

  Lietuva, kaip ir daugelis kitų šalių, aktyviai ruošiasi "kietojo Brexit" scenarijui. Anksčiau Lietuvos vyriausybė patvirtino daugybę teisinių priemonių, kurios sumažins neigiamas pasekmes Lietuvos piliečiams ir komercinėms struktūroms Lietuvoje ir Didžiojoje Britanijoje.

  Interviu Sputnik Lietuva visuomeninis veikėjas Giedrius Grabauskas teigė, kad po "Brexit" daugelis lietuvių vyks į kitas ES šalis, o ne į tėvynę. Jo manymu, vargu, ar jie norės grįžti į Lietuvą.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (179)

  Dar šia tema

  Džonsonas įvertino galimybes išspręsti Airijos sienos klausimą po "Brexit"
  Džonsonas paskelbė apie Parlamento darbo sustabdymą dėl "Brexit"
  Žiniasklaida: Toriai gali netekti vietos Parlamente dėl galimo "kietojo Brexit"
  Tegai:
  Brexit poveikis, Brexit, Europos Komisija (EK)

  Svarbiausios temos