06:10 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  21

  Pastaruosius tris mėnesius ir Honkongo vadovė, ir Pekinas atsisakydavo derėtis dėl bet kokių kompromisų, išskyrus ekstradicijos įstatymo suspendavimą

  VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Honkongo valdžia nusprendė patenkinti pagrindinį protestuotojų prašymą ir galutinai atsisakyti ekstradicijos įstatymo pataisų svarstymo, trečiadienį per televiziją sakė Honkongo administracijos vadovė Carrie Lam.

  "Pirmiausia noriu pasakyti, kad Honkongo specialiojo administracinio regiono vyriausybė oficialiai atsiima įstatymo dėl įtariamųjų ekstradicijos į pagrindinę Kinijos teritorijos dalį pataisas, kad visiškai nuramintų visuomenę. Saugumo sekretorius pateiks siūlymą pagal darbo tvarkos taisykles, kai Įstatymų leidžiamoji asamblėja atnaujins darbą (spalį — Sputnik)", — cituoja Lam RIA Novosti.

  Anot jos, nuo šio mėnesio administracijos vadovas ir vyresnieji pareigūnai kreipsis į visuomenę, kad būtų pradėtas tiesioginis dialogas.

  "Kviečiame visų sričių atstovus, turinčius skirtingas pozicijas ir patirtį, pasidalyti savo nuomone ir išsakyti savo nusiskundimus bei nepasitenkinimą. Turime rasti būdų, kaip pašalinti visuomenės nepasitenkinimą ir rasti sprendimą", — sakė ji.

  Акция протеста в Гонконге
  © Sputnik / Жанна Манукян
  Masinės protesto akcijos truko Honkonge beveik visą vasarą

  Carrie Lam tai išsakė po susitikimo su administracijos nariais ir įstatymų leidėjais, kurie dalyvavo svarstant įstatymo projektą, sukėlusį masinius protestus ir smurtinius susirėmimus.

  Visiškas atsisakymas svarstyti atitinkamą įstatymo projektą yra pirmasis ir svarbiausias iš penkių protestuotojų reikalavimų.

  Акция протеста в Гонконге
  © Sputnik / Жанна Манукян
  Protestai prasidėjo birželio 12 dieną

  Jie taip pat reikalauja panaikinti termino "riaušės" vartojimą birželio 12 dienos protestų atžvilgiu, paleisti visus anksčiau areštuotus demonstrantus, atlikti nepriklausomą policijos veiksmų tyrimą ir įvesti tiesioginius visuotinius rajono administracijos vadovo ir Įstatymų leidžiamosios asamblėjos atstovo rinkimus.

  Masiniai protestai

  Birželio mėnesį Honkonge prasidėjo masiniai protestai dėl ekstradicijos įstatymo pataisų, kurios, jei bus patvirtintos, Honkongui leistų išduoti įtariamus asmenis jurisdikcijoms, su kuriomis jis neturi ekstradicijos susitarimo, įskaitant Taivaną, Makao ir žemyninę Kiniją.

  Полицейские спорят с протестующим во время всеобщей забастовки в парке Тамар перед правительственными зданиями в Гонконге, Китай, 3 сентября, 2019 года
  © REUTERS / KAI PFAFFENBACH
  Protestai Honkonge

  Iš pradžių mitingai vyko taikiai, tačiau kaskart susirėmimai gatvėse darėsi vis nuožmesni. Remiantis naujausiais pranešimais, riaušėse nukentėjo dešimtys žmonių.

  Galiausiai įstatymas buvo neribotam laikui atidėtas, tačiau protestai per tą laiką išaugo į judėjimą, o susirėmimai su policija kai kada įgaudavo smurtinį pobūdį.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Kinija dėl ryšių su ES parodys lankstumą santykiuose su Lietuva
  Lietuvos URM piliečiams rekomenduoja būti atsargiems Honkonge
  Tegai:
  Kinija, ekstradicija, Honkongas

  Svarbiausios temos