08:26 2019 Gruodžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7798
  Minskas, archyvinė nuotrauka

  Politologas: Vakarai gali mėginti užmegzti dialogą su Minsku, padedami Lietuvos

  © Photo : Федерация Профсоюзов Беларуси
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  23

  Pasak jo, Baltarusijos ir Rusijos suartėjimas galėjo paskatinti Vakarų šalis pakeisti politiką Minsko atžvilgiu

  VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su naujuoju Baltarusijos ambasadoriumi Vilniuje Valerijumi Baranovskiu. Šalys aptarė statomos Baltarusijos AE saugą, taip pat dvišalio bendradarbiavimo įvairiose srityse perspektyvas.

  Linkevičius teigė, kad Lietuva suinteresuota, jog daugėtų turistų iš Baltarusijos, būtų supaprastintas vizų režimas tarp Europos Sąjungos ir Baltarusijos.

  Interviu Sputnik Lietuva politikos mokslų daktaras Vadimas Volovojus teigė, kad griežta Lietuvos pozicija Astravo AE atžvilgiu yra politiškai motyvuota, o vizų režimo supaprastinimas šalyje yra vertinamas ekonominiu požiūriu.

  "Ne paslaptis, kad daug Baltarusijos piliečių į Lietuvą atvyksta apsipirkti arba kaip turistai. Juos netgi vedžioja po Lietuvos prekybos centrus, todėl, be abejo, vizų režimo supaprastinimas turėtų pritraukti papildomą Baltarusijos piliečių srautą į Lietuvą, o tai bus naudinga šaliai. <…> Kitaip tariant, Lietuva atskiria politinę konfrontaciją nuo šio klausimo", — sakė jis.

  Politologas pridūrė, kad nederėtų pamiršti ir platesnio konteksto — Vakarų santykių su Minsku.

  "Galbūt tai dar reikia apsvarstyti platesniame galimo Vakarų politikos Baltarusijos pokyčių kontekste. <...> Galbūt Vakarai, pastebėję Baltarusijos ir Rusijos strateginį suartėjimą, nusprendė, taip sakant, imtis tam tikrų veiksmų Baltarusijos atžvilgiu, kad parodytų savo susidomėjimą plėtoti dialogą su Baltarusija. <...> Lietuva yra viena iš krypčių, kurioje galima imtis tam tikrų praktinių žingsnių, kurie padės užmegzti šį dialogą, iš pradžių pasitelkiant vizų režimą", — pareiškė Volovojus.

  Anot eksperto, dar per anksti sakyti, kad Lietuvoje susiformavo nauja pozicija Baltarusijos atžvilgiu, tačiau susidomėjimas akivaizdus.

  Dar šia tema

  Lietuva vykdo žvalgybą "Baltarusijos fronte"
  Ekspertas: Lietuva protestais prieš Astravo AE blokuoja daugybę galimybių
  Astravo AE tapo Lietuvos ir Latvijos "nesantaikos obuoliu"
  Tegai:
  JAV, Lietuva, Minskas, politologas

  Svarbiausios temos