06:45 2020 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1091
 • RUB68.6301
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  136

  Pasak jo, neatmetama, kad abiejų šalių santykiai gali būti įtempti, turint omenyje jų Antrojo pasaulinio karo padarinių tyrinėjimą

  VILNIUS, rugsėjo 5 — Sputnik. Lietuvos ir Lenkijos deputatai ketina surengti susitikimą, kuriame bus aptarti istorinės atminties ir tarptautinių santykių klausimai, galimybė plačiau ištirti pokario laikotarpio istoriją, praneša Sputnik Latvija.

  Interviu Sputnik Lietuva politologas, istorijos mokslų kandidatas Michailas Smolinas pabrėžė, kad didžiųjų karų pasekmių ir sprendimų peržiūra yra tiesioginis žingsnis į konfliktus. Anot eksperto, tarp Lietuvos ir Lenkijos lieka daug teritorinių nesutarimų.

  "Ginčai, nesutarimai tarp Lenkijos ir Lietuvos jau pradeda kilti iš abiejų pusių ir jau iš tikrųjų yra aptariami. Ir kuo daugiau jie bus aptariami, man atrodo, tuo didesnė gali kilti konfliktinė situacija aplink juos. <...> Aš manau, kad jei jie pradės tarpusavyje svarstyti šias problemas <...>, tai santykiai tarp jų bus vis labiau įtempti, nes negali būti jokio nacionalinio teisingumo tokiu pokario teritoriniu atsiribojimu. Visada atsiras pusė, kuri bus nepatenkinta šiais sprendimais", — sakė jis.

  Dar šia tema

  Politologas: Lenkija norėjo tapti JAV "ambasadore" ES, tačiau gavo sprigtą per nosį
  Vakarai bando sumenkinti TSRS vaidmenį Antrojo pasaulinio karo metu, pareiškė Lavrovas
  Žirinovskis išvadino Lenkiją Antrojo pasaulinio karo kaltininke
  Tegai:
  santykiai, Antrasis pasaulinis karas, Lenkija, Lietuva

  Svarbiausios temos