21:08 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  50

  Mohamadas mano, kad nukentėjusiosios šalies požiūris negali būti objektyvus ir neutralus

  VILNIUS, rugsėjo 5 — Sputnik. Malaizijos ministras pirmininkas Mahatiras Mohamadas sakė, kad tarptautinis MH17 katastrofos tyrimas grindžiamas nukentėjusių nuo šios tragedijos pozicija, pranešė RIA Novosti.

  Todėl, pasak Mohamado, šios pusės nuomonė negali būti objektyvi ar neutrali.

  Premjeras pabrėžė, kad tyrimui būtina sukurti nešališką įstaigą, kurioje dirbtų ekspertai iš įvairių šalių. Be to, pasak Mohamado, Malaizijai ilgą laiką nebuvo suteikta galimybė susipažinti su įrodymais "Boeing MH17" katastrofos byloje.

  "Mes nežinome įrodymų, prie kurių po ilgo laiko dabar turime prieigą, ir neaišku, ar jie iš tikrųjų gali būti pagrįsti faktais", — sakė jis.

  Malaizijos Boeing 777 sudužimas Ukrainoje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Михаил Воскресенский

  Malaizijos premjeras taip pat pabrėžė, kad kaltinimai Rusijai kyla dėl prastų santykių tarp Maskvos ir Vakarų ir ieškant, kas mokės draudimą.

  "Jei rasite šalį, atsakingą už tragediją, nukentėjusiųjų artimieji galės pateikti savo pretenzijas dėl draudimo išmokų", — aiškino Mohamadas.

  Pasak premjero, daugelis Malaizijos gyventojų abejoja, ar yra pakankamas pagrindas kaltinti Rusiją.

  "Kaip nesuinteresuotas asmuo, kaip išorinis stebėtojas, galiu pasakyti, kad kai kurie tyrimo rezultatai man neatrodo teisingi, kaip ir daugeliui žmonių Malaizijoje", — sakė premjeras.

  Anksčiau Malaizijos premjeras jau buvo pareiškęs, kad JAV, Nyderlandai ir Australija nėra suinteresuoti tirti katastrofos priežasties ir tiesiog nusprendė suversti kaltę Rusijai.

  Tragedija Donbase

  Malaizijos oro linijų lėktuvas "Boeing 777", kuris skrido įprastu reisu iš Amsterdamo į Kvalą Lumpūrą, sudužo 2014 metų liepos 17 dieną Rytų Ukrainoje. Žuvo visi 298 jame buvę žmonės, dauguma jų buvo Nyderlandų piliečiai.

  Iškart po katastrofos Kijevas apkaltino sukilėlius prisidėjimu prie tragedijos, tačiau jie paneigė šią informaciją, pareiškę, kad neturi priemonių, kuriomis būtų įmanoma numušti orlaivį tokiame aukštyje.

  Tarptautinės tyrimo grupės ekspertai teigė, kad orlaivį numušęs zenitinis raketų kompleksas "Buk" buvo pristatytas iš Rusijos, o po to grąžintas atgal.

  Maskva kategoriškai atmetė šiuos kaltinimus ir pareiškė, kad tardymo išvados yra šališkos, nes jos grindžiamos tik Ukrainos pateiktais duomenimis.

  Koncernas "Almaz-Antej", gaminantis priešlėktuvinės gynybos sistemas, atliko tyrimus, įrodančius, kad "Boeing" buvo numuštas iš teritorijos, kurią kontroliavo Ukrainos kariuomenė. Tačiau tyrėjai ignoravo šią informaciją.

  Vladimiras Putinas pažymėjo, kad Maskva gali pripažinti tyrimo rezultatus tik tuo atveju, jei ji visapusiškai jame dalyvaus.

  Rusijos gynybos ministerija teigia, kad po 2011 metų visos aptariamo tipo raketos buvo sunaikintos. Rusijos prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas ne kartą pareiškė, kad Maskva kategoriškai atmeta kaltinimus dėl įvykusios katastrofos.

  Dar šia tema

  Nyderlandų premjeras neatskleidė pokalbio su Putinu apie MH17 avariją detalių
  Kvala Lumpūre pareiškė, kad FTB norėjo atimti iš Malaizijos juodąsias MH17 dėžes
  Nyderlandai atsisakė priimti privataus detektyvo duomenis apie MH17 katastrofą
  Tegai:
  nesutarimai, tyrimas, lėktuvo katastrofa

  Svarbiausios temos