18:51 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  56

  Sprendimas bus pateiktas pasirašyti dabartiniam prezidentui Vladimirui Zelenskiui

  VILNIUS, rugsėjo 5 — Sputnik. Ukrainos vyriausybė perdavė Ukrainos prezidentui Vladimirui Zelenskiui siūlymą atleisti Kijevo merą Vitalijų Kličko iš Kijevo miesto valstybinės administracijos pirmininko pareigų. Apie tai savo Facebook paskyroje paskelbė "Europos solidarumo" partijos deputatas Aleksejus Gončarenka.

  Ukrainos vyriausybės sprendimas buvo priimtas vienbalsiai, rašo "TSN".

  Šią informaciją trumposios konferencijos metu taip pat patvirtino naujai paskirtas ministru pirmininku Aleksejus Gončarenka.

  Ukrainos vadovo administracija jau seniai reikalavo, kad Kličko būtų pašalintas iš Kijevo miesto valstybinės administracijos pirmininko pareigų.

  Atsakydamas Kličko apkaltino Zelenskį ketinimu atimti iš jo dalį įgaliojimų ir paskirti "savo žmogų" į Kijevo miesto valstybinės administracijos pirmininko postą.

  Jis pabrėžė, kad neketina pasiduoti ir stojo į kovą ne dėl noro likti valdžioje, o siekdamas išsaugoti vietos savivaldos instituciją ir Kijevo gyventojų teisę išrinkti miesto valdžią.

  Pagal Ukrainos įstatymus, miesto merus gyventojai renka balsuodami. Kijevo miesto valstybinės administracijos pirmininką paskiria ir atleidžia savo dekretu prezidentas vyriausybės siūlymu.

  2003 metais Ukrainos Konstitucinis Teismas nusprendė, kad Kijevo miesto valstybinei administracijai turėtų vadovauti tik išrinktas meras. 2010 metais tuometinis Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovičius atskyrė šias pareigas.

  2014 metais, po Kličko pergalės Kijevo mero rinkimuose, tuometinis prezidentas Petro Porošenka paskyrė jį Kijevo miesto administracijos vadovu.

  Dar šia tema

  Kličko sutriko, bandydamas ištarti Ukrainos organizacijos pavadinimą
  Ukrainos Vyriausybė atsisakė svarstyti Kličko atleidimo klausimą
  Tegai:
  atleidimas iš darbo, vyriausybė, Vitalijus Kličko, Ukraina

  Svarbiausios temos