04:00 2020 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (173)
  80

  Planuojama, kad naujos taisyklės įsigalios nuo tada, kai JK paliks ES be susitarimo

  VILNIUS, rugsėjo 5 — Sputnik. Vakar Didžiosios Britanijos vyriausybė paskelbė naujas taisykles migrantams iš Europos Sąjungos, taip pat Islandijos, Lichtenšteino, Norvegijos ir Šveicarijos taisykles po "kietojo Brexit", rašoma JK vyriausybės pranešime.

  Šių šalių piliečiai ir jų artimieji trejų metų laikotarpiui galės kreiptis dėl leidimo gyventi Jungtinėje Karalystėje, prašymą galima pateikti elektroniniu būdu.

  Planuojama, kad naujos taisyklės įsigalios nuo tada, kai JK paliks ES be susitarimo (vadinamojo "kietojo Brexit") iki 2020 metų pabaigos. Jos bus taikomos tik tiems, kas ilgą laiką ketina gyventi ir dirbti JK. Vyriausybė ketina kontroliuoti darbo migrantų antplūdį ir sustiprinti kontrolę pasienyje. 

  Pažymima, kad Didžiosios Britanijos pasitraukimas iš Europos Sąjungos be susitarimo išlieka galimu scenarijumi. "Kietasis Brexit" turės rimtą neigiamą ekonominį poveikį, kuris bus juntamas labiau Didžiojoje Britanijoje nei ES, rašoma pranešime.

  Europos Komisija paragino pasiruošti galimam "kietajam Brexit" >>

  Tuo tarpu kai kurie ekspertai mano, kad labiausiai nukentės šalys, gyvenančios dotacijų iš Europos fondų sąskaita, tarp tokių šalių yra ir Baltijos valstybės.

  Pasak eksperto Iljos Iljaševičiaus, Baltijos šalių valdžia turės pamiršti naująjį "norų sąrašą" arba ieškoti investuotojų už ES ribų.

  Padėtis su "Brexit"

  Jungtinė Karalystė turėjo pasitraukti iš ES kovo 29 dieną, tačiau "Brexit" procesas buvo atidėtas dėl to, kad Didžiosios Britanijos parlamentas tris kartus atmetė vyriausybės pateiktą "Brexit" susitarimo pasiūlymą.

  Šiuo atžvilgiu Didžiosios Britanijos parlamente buvo priimtas įstatymas, kuriuo raginama, kad vyriausybė reikalautų atidėti "Brexit" ir būtų išvengta pasitraukimo iš ES be susitarimo.

  Pagal naujausius susitarimus su Europos Sąjunga, Didžioji Britanija turi palikti ES ne vėliau kaip spalio 31 dieną.

  Daugelis šalių mano, kad galimas Britanijos pasitraukimas iš ES be susitarimo labai paveiktų tiek Europos, tiek Didžiosios Britanijos ekonomiką. Tuo tarpu Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija perspėjo, kad šalies gyventojai gali pamiršti vaistus ir medicinos įrangą iš JK. Tai taip pat gali apsunkinti Lietuvos vežėjų veiklą.

  Be to, Britanijai pasitraukus iš ES be sandorio, daugelis lietuviškų prekių gali dingti iš Didžiosios Britanijos parduotuvių lentynų. Kaip pažymėjo Lietuvos verslininkai, tokia grėsmė egzistuoja, nes maistą gabenantiems sunkvežimiams ilgą laiką gali būti neleista kirsti sienos.

  Lietuva, kaip ir daugelis kitų šalių, aktyviai ruošiasi "kietojo Brexit" scenarijui. Anksčiau Lietuvos vyriausybė patvirtino daugybę teisinių priemonių, kurios sumažins neigiamas pasekmes Lietuvos piliečiams ir komercinėms struktūroms Lietuvoje ir Didžiojoje Britanijoje.

  Interviu Sputnik Lietuva visuomeninis veikėjas Giedrius Grabauskas teigė, kad po "Brexit" daugelis lietuvių vyks į kitas ES šalis, o ne į tėvynę. Jo manymu, vargu, ar jie norės grįžti į Lietuvą.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (173)

  Dar šia tema

  Politologas įvertino Džonsono galimybes primesti ES savo "Brexit" sąlygas
  Trampas su Džonsonu aptarė "Brexit"
  Vokietijos užsienio reikalų ministras: Vokietija pasisako prieš "kietąjį Brexit"
  Džonsonas paskelbė apie Parlamento darbo sustabdymą dėl "Brexit"
  Tegai:
  ES, Jungtinė Karalystė

  Svarbiausios temos