09:03 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  38

  Išėjimą į kosmosą buvo suplanuota atlikti dar kovo pabaigoje, tačiau tada vienai iš astronaučių neatsirado paruošto skafandro

  VILNIUS, rugsėjo 5 — Sputnik. Pirmasis istorijoje dviejų moterų išėjimas į atvirą kosmosą gali įvykti jau per kitą "pamainą" Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS).

  Pirmoji moteris, išėjusi į kosmosą, buvo astronautė Svetlana Savickaja, tai įvyko dar 1984 metais. Dviejų amerikiečių — Anne'os McClain ir Christin'os Koch — išėjimas buvo planuojamas dar šį pavasarį, tačiau McClain tada neatsirado paruošto skafandro.

  "Mes visi esame pasirengę veiklai už erdvėlaivio ribų. Dabar planuojamas tvarkaraštis (išėjimų — Sputnik). Todėl aš dar nežinau, kas išeis", — žurnalistams pasakė astronautė Jessica Meir, kuri vyks į stotį rugsėjo pabaigoje.

  Ji pažymėjo, kad turi išeiti kelis kartus, ir galbūt vienas iš jų bus su Christina Cook, kuri dabar yra TKS.

  Naujoji "pamaina" į stotį turi išvykti rugsėjo 25 dieną, įgulos nariai bus rusas Olegas Skripočka, amerikietė Jessica Meir ir pirmasis kosmonautas iš Emyratų Hazza al-Mansouri. Meir ir Skripočkos sugrįžimas planuojamas kitų metų kovo pabaigoje. Kartu su jais į Žemę skris amerikietis Endriu Morganas.

  Dar šia tema

  Amerikos astronautas priešinasi JAV dominavimui kosmose
  NASA paskelbė marsaeigio nuotrauką, padarytą iš Marso orbitos
  Rusija pirmą kartą paleido į kosmosą humanoidinį robotą "Fiodorą"
  Mokslininkai išsiaiškino, kaip kosminė radiacija veikia kosmonautų intelektą
  Tegai:
  kosmosas, kosmonautai

  Svarbiausios temos