05:13 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  70

  Rusijos vadovas iš anksto paskelbė apie teroro kampaniją prieš JAV, kuri rengiama Afganistane

  VILNIUS, rugsėjo 6 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas 2001 metais perspėjo JAV lyderį Džordžą Bušą, kad JAV gali patirti teroro išpuolį, rašo RIA Novosti.

  Apie tai parašė buvęs CŽV analitikas Džordžas Bibi knygoje "Rusijos spąstai: kaip mūsų šešėlinis karas su Rusija gali sukelti branduolinę katastrofą".

  Anot buvusio JAV žvalgybos pareigūno, likus dviem dienoms iki rugsėjo 11-osios, Rusijos prezidentas paskambino Bušui jaunesniajam ir perspėjo jį dėl "gresiančių teroro išpuolių".

  Bibi taip pat priminė, kad Putinas buvo pirmasis užsienio lyderis, kuris paskambino Amerikos prezidentui po rugsėjo 11 dienos išpuolių ir išreiškė paramą Amerikos žmonėms.

  Vladimiras Putinas penktojo Rytų ekonomikos forumo metu, nuotrauka iš susirinkimo
  © Sputnik / Алексей Даничев

  Šią savaitę buvo išleista buvusio CŽV analitiko knyga. Bibi buvo skyriaus, kurio specializacija — Rusija, vadovas. Šiuo metu jis eina Nacionalinių interesų centro Vašingtone viceprezidento pareigas.

  Išpuolių dieną Bušas Jaunesnysis buvo išvykęs darbo reikalais ir ne iš karto grįžo į sostinę. Po tragedijos JAV buvo aktyviai svarstomas klausimas, ką Amerikos specialiosios tarnybos galėtų padaryti, kad užkirstų kelią išpuoliui, ir kokios informacijos jos turėjo prieš išpuolį. Kaip tikėjo daugelis ekspertų ir paprastų žmonių, valdžios institucijos saugumo sumetimais galėjo padaryti daugiau.

  Praėjus dešimtmečiui po tragedijos, 2011 metais, buvusi JAV valstybės sekretorė Kondoliza Rais savo atsiminimuose teigė, kad likus trims mėnesiams iki teroro išpuolio — 2001 metų birželio mėnesį — susitikime Liublianoje Putinas perspėjo Bušą Jaunesnįjį apie grėsmę JAV, kurią kelia "Al Kaida" teroristai*.

  Anot Rais, Rusijos prezidentas teigė, kad "didžiulė bėda", kurią gali atnešti kovotojų veikla, — tik "laiko klausimas".

  * Rusijoje uždrausta teroristų organizacija.

  Dar šia tema

  Pentagonas pasiuntė strateginį bombonešį į Europą
  Rusija pasisako prieš "terorizmo etikečių kabinimą" ištisoms šalims
  Rusijos URM paragino NATO aptarti ginklų sunaikinimą
  Tegai:
  Rugsėjo 11-osios teroristiniai išpuoliai, teroro išpuolis, teroristai, teroristas, Džordžas Volkeris Bušas, Vladimiras Putinas, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos