04:51 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  38

  Vidutiniškai per mėnesį parduota 500 sertifikatų egzempliorių

  VILNIUS, rugsėjo 6 — Sputnik. Čekijos nacionalinis organizuoto nusikalstamumo centras iškėlė bylą dėl neteisėto tuščių fitosanitarinių pažymėjimų blankų išdavimo į Rusiją ir Baltarusiją eksportuotų gėlių ir vaisių siuntoms, pranešė Čekijos policija.

  Korupcija įtariami Žemės ūkio centrinio kontrolės ir tyrimų instituto darbuotojai. Jie atsakingi už vaisių, gėlių, taip pat vaistažolių, naudojamų vaistams, eksportuojamiems už Europos Sąjungos ribų, kokybės kontrolę ir atitiktį lydraščiuose pateiktam aprašymui.

  Nustatyta, kad sukčiai prekiavo tuščiomis sertifikatų formomis, ant kurių buvo užklijuoti inspektorių antspaudai ir parašai, leidžiantys eksportuoti prekes už Europos Sąjungos ribų.

  Už kiekvieną iš jų sukčiai gaudavo nuo 600 kronų (daugiau kaip 23 eurus) ir didesnes sumas. Vidutiniškai jie išduodavo 500 sertifikatų per mėnesį.

  Vėliau dokumentai buvo išsiųsti į Lenkiją ir Lietuvą, kur jie buvo paskirti atskiroms partijoms, kurios vėliau buvo gabenamos į Rusiją ir Baltarusiją.

  Byla iškelta 13 žmonių. Šiuo metu jie yra laisvėje. Jie įtariami piktnaudžiavę valdžia, dokumentų klastojimu ir kyšininkavimu.

  Dar šia tema

  Patikros metu ukrainietis Lietuvos pasieniečiams pateikė vairuotojo pažymėjimo klastotę
  Lietuvos muitininkai sulaikė iš Rusijos gabentą sprogstamųjų šaudmenų krovinį
  Lietuvos muitininkai vėl aptiko cigarečių kontrabandą vilkiko tento lentose
  Instagram pristato suklastoto turinio atpažinimo įrankį
  Tegai:
  daržovės, vaisiai, dokumentų klastojimas, Lenkija, Lietuva, Rusija, Čekija

  Svarbiausios temos